| Dreana a întrebat:

Hey,buna TPU, am o intrebare. Daca imi place un baiat cum ar trebui sa ma comport in prezenta lui si cum sa ma imbrac ca sa fiu pe placul lui.Dau funda.*_*

Răspuns Câştigător
| lunarwolf a răspuns:

Lăsând gluma la o parte, niciodată, dar niciodată să nu te dai peste cap pentru un tip. Fii cine ești, nu încerca să te negi pe tine pentru a-i atrage atenția pentru că vei ajunge în punctul în care, dacă te cuplezi cu el, va descoperi de fapt cine ești cu adevărat. Dacă nu i-ai "sărit în ochi", înseamnă că pur și simplu nu ești genul lui dpdv fizic. Nu-i nimic, treci mai departe, sunt un milion de alți tipi care caută exact ceea ce ai tu de oferit și nimic mai mult. Să nu te schimbi niciodată pentru un băiat. De fapt, pentru nimeni. Nimeni nu merită să te schimbi pentru el, în afară de tine. Uită-te în oglindă și realizează-ți calitățile, fii conștientă de ceea ce ești și de cât de minunată ești ca persoană.
Legat de tipul ăsta, bagă-te în seamă cu el, zâmbește-i, fii drăguță cu el, dar sinceră. Sinceră cu tine, cu el și cu tot ce te înconjoară. Be who you are honey. People will love you for that. And whoever doesn't, doesn't deserve your attention either.

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Trebuie sa fi exact asa cum esti, sa te imbraci ca de obicei. Trebuie sa te aprecieze pentru ceea ce esti, nu sa te schimbi ca sa te placa el.

| lunarwolf a răspuns:

Nu te îmbraci, crede-mă că o să fii pe placul lui happy

| Aasdfghj a răspuns:

Te comporti si te imbraci normal asta daca vrei sa te placa pentru cum esti tu.

| Green66 a răspuns:

Trebuie să fii naturală, adică să fii așa cum te-a lăsat Dumnezeu și cum ai fost adusă pe lume whistling

| Cristinaaa57 a răspuns:

Fi tu insati!

| Rainmaker a răspuns:

Buna Dreana!
Daca-ti place un baiat nu trebuie sa te comporti nicidecum altfel.Fii asa cum ai fost si pana acum.Naturala.

| Jouliete a răspuns:

Hei! pai ar trebui sa fi tu insati daca vrei sa te placa cu adevarat, si la imbracaminte cel mai bine ar trebui sa iti pui in valoare formele (daca le ai) daca nu sa le ascunzi, imbracamintea ajuta mult. Spre exemplu poti sa porti colanti stramti sau blugi frumosi (cu un stil asa putin rupti)si maieu ori cu decolteu si acesta fiind strampt. Deaorece baietilor le place sa priveasca o fata cand este aranjata. Incearca sa nu fi enervanta sau sa nu scoti prostii pe gura sau sa zici ceva jenant, fii tu insati in prezenta lui. Bafta. Sper ca te-am ajutat.