| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Ce stiti despre permisul la 16 ani? Ce masina poti conduce? Sunt aceleasi metode ca la un permis normal (sala-oras)? Alte detalii. Multumesc

2 răspunsuri:
| aLoneinthenight a răspuns:

Eu stiu ca poti conduce micro-car, dar trebuie sa urmezi un curs de legislatie rutiera. Sunt destul de scumpe, intre 2000-4000 de euro la mana a doua si mai vechi si 8000-10 000 de euro cele noi, au cativa cp, consuma 2-3% si au cutie automata.

| Flafster a răspuns:

La 16 ani nu poti conduce o masina decat un scuter sau eventual un motor mic pentru care trebuie sa dai A1.Masina doar in alte tari.