| Imidaifunditsa a întrebat:

Hey! Cum a fost ziua de azi la scoala? De dimineata pana seara? Care imi povesteste primeste funda=p
:*:]
Scz categoria!

Răspuns Câştigător
| Castorul a răspuns:

Pai cum sa fie...
A sunat ceasul la ora 5:45, l-am inchis, m-am rostogolit din pat si la impactul cu solul am reusit sa imi deschid ochii. Am bajbait pana la baie, am dat cu niste apa pe fata care desi, era calda de ieseau aburi din chiuveta, mie mi s-a parut foarte rece laughing Am bajbait dupa periuta de dinti si dupa ce initial era sa ma piaptan cu ea, am reusit sa ma spal pe dinti si sa ma imbrac. La 6:20 am plecat de acasa, iar pe la 7:30 am ajuns la liceu. Acolo am descoperit ca am ajuns primul in clasa, asa ca pana pe la fara un sfert cand au mai aparut niste suflete cunoscute am tras un pui de somn pe banca.
Dupa aia am inceput cu 2 ore de matematica, profesor nou, dar mai misto ca cel vechi, am vorbit si in 2 ore am scris doar jumatate de pagina. Dupa aia am vrut sa ma duc sa imi iau o ciocolata calda sa ma trezesc, dar fiind deja "treaz" in loc sa apas pe "Ciocolata calda" am apasat pe "Cappuchino" si de voie, de nevoie a trebuit sa il beau laughing
Restul zilei a trecut repede, la franceza am vorbit doar in romana si am stat degeaba, iar la biologie, in cele 2 ore cat le-am avut, am facut recapitulare. Profa dicta, noi scriam printre scurte reprize de somn big grin Apoi am avut sport si la 2 am plecat acasa happy
Ajung pe la 3...prima oprire, DUSUL laughing Si acum ma gandesc sa ma duc sa mananc ceva big grin
Cam atat azi, sper ca maine sa fiu ceva mai treaz tongue

3 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

M-am trezit, m-am pregătit, blabla.
La toate orele am făcut cunoştinţă cu profii. O singură excepţie la română, că o cunoşteam pe profă, aşa că ne-am apucat de recapitulare. oh go on La 15 am ajuns acasă, am mâncat ceva de prin frigider, mi-am făcut tema la română (vorba vine), apoi m-am pus la calculator. Îţi răspund la întrebare şi îi zic la una pe mess tema de la română.
Ca o completare, încă nu e seară. Cum ai zis tu "De dimineata pana seara?".

| punctsivirgula a răspuns:

Salut! A fost o zi plictisitoare! Prima ora am avut civica si d-nul profesor doar ne-a povestit o lectie si ne-a pus niste intrebari din materia de anul trecut,a doua ora am avut geografia si dirigu` ne-a dat un test initial pentru ca el avea de completat catalogul(cred),a treia ora am avut biologia si am facut recapitulare, a patra ora am avut fizica si am facut cunostinta cu noua profesoara apoi ea ne-a prezentat manualul si ne-a pus sa semnam o chestie legata de laborator, si ultima ora am avut istoria si domnul profesor ne-a predat ceva. In concluzie a fost o zi normala de scoalasad

| Sl0 a răspuns:

Chiar nu inteleg ce vrei de la noi!