| xD101 a întrebat:

Heyhappy cum fac sa nu imi mai deschida likurile in Internet Explorer? Pana acum mi le deschidea in Google Chrome dar acum numai...am intrat la setarile Google Chrome si scrie k mi le deschide in chrome dar nu e asa. Cum fac sa scap de Internet explorer si sa mi le deschida iar in google chromecrying?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

SETARE Google Chrome CA BROWSER DEFAULT (IMPLICIT) Daca ai winows XP intra in Satrt> Control Panel > Add or Remove Programs> dai la Set Program Access and Defaults > apesi pe custom> Chose a default web browser> si selectezi Google Chrome, dupa care dai ok!
Daca ai windows Vista & 7 intra in Start\All Programs\Default Programs\Set your default programs.In fereastra din stanga dai click pe Google Chrome si apoi in fereastra din dreapta apesi pe Set this program as default, dupa care click pe OK.
Apoi intra pe Google Chrome ->tools->options-> scrii adresa asta la pornire http://www.google.ro/ ->si da clik pe OK (nu uita sa dai clik pe OK) Da un restart la browser si... enjoy!
Bafta!

2 răspunsuri:
| xD101 explică:

Am incercat si asa si tot nu merge cryingcrying

| Dany008 a răspuns:

Eu am windows 7, am intrat in google chrome ->option->Default browser(ii chiar ultimul), am dat click pe Make google my defalut browser. atat totwinking