| cristi13 a întrebat:

Eu in liceu fac engleza-franceza. si am aflat acum ceva timp ca voi da BAC-ul la franceza (si eu sunt praf si pulbere big grin). Intrebare: Imi pot alege alta limba? Daca da eu vreau sa aleg intre italiana si spaniola dar nu ma pot decide. Care este mai usor de invatat (din punct de vedere gramatic si al vocabularului)?
PS: Sunt clasa a IX-a (9laughing)

1 răspuns:
| buturuga a răspuns:

Eu personal prefer franceza, insa intre italiana si spaniola, spaniola este mult mai simpla, in plus are o pronuntie mult mai simpla decat italiana. Sper ca ti-am fost de ajutor happy