| SweetyღGirl a întrebat:

Hey! cum pot preveni aparitia cosurilor sau a punctelor negre? stiu ca la pubertate apar mereu dar este vreo modalitate prin care pot sa scap de majoritatea punctelor negre? sau sa nu mai imi apara cosuri pe barbie.restul fetei este ok dar pe barbie imi apar mereu cosuri si multe in acelasi timp.

1 răspuns:
| listarlove a răspuns:

Exsista in farmacii, magazine de cosmetica plasturi speciali pentru zonele cu puncte negre, cat despre problema cu cosurile, incearca sa te speli cu ceai de musetel inainte de culcare, sau sa faci o,, masca" din bicarbonat alimentar sau reteta cu galbenus de ou care am auzit ca face minuni pielii, daca nu functioneaza incearca ceva la farmacii, sunt geluri care usuca si cicatrizeaza cosurile, sau poti sa te dai cu spirt, am auzit asta de la o colega care spunea ca a functionat... oricum mai devreme sau mai tarziu vei scape si de cosurile asteawinking