| TraficantaDeNutella a întrebat:

Hey! Cum pot sa o conving pe mama sa ma lase la bunica? Tot timpul zice ca nu o sa poata sa stea c ochii pe mine tot timpul, fiindca ea lucra la piata si altele. Deci cum pot sa o conving?

2 răspunsuri:
| luck96 a răspuns:

Spune-i ceva de genul: Lasa-ma si pe mine la bunica, ca multi merg vara la bunici si aproape incepe scoala si nu o sa pot sa mai merg vreodata la ea, mai stai si tu acasa linistita, te mai odihnesti cu gandul ca numai o sa vin sa te deranjez, doara ma duc la bunica nu ma duc la cine stie ce strain. E mama ta (lui tata), cum a avut grija te tine (tata) va avea si de mine deci nu ai de ce sa te temi.plus ca nu imi strica putina treaba cu ea prin piata. Sper sa functionezehappy

| izaBella05 a răspuns:

Salut.Spune-i ca daca nu te lasa inseamna ca nu are incredere in tine si ca tu esti responsabil/a si ca te-ai maturizat si nu are de ce sa isi faca griji ca te descurci si o sa stai langa bunica ta la piata si o sa o si ajuti.Si ii promiti ca o sa fi cuminte si o sa stai in preajma bunicii. Sper ca te-am ajutat. Funda?batting eyelashes