| Elial a întrebat:

Hey.Daca esti amenintat cu bataia si tu nu te-ai batut niciodata si tie frica de acea persoana pentru ca e buna la bataie., cum o poti opri? mentionez ca nu i-ai facut nimic acelei persoane, pur si simplu o disperi...hee hee

5 răspunsuri:
| peru a răspuns:

Te bati.altfel cum vrei sa inveti. si. bataie nu se invata. totul e sa iti mentii controlul. adica sa ti controlezi inima ca va incepe sa bata tare. si daca vrea sa se bata cu tine spune i. hai bre sa ne batem daca esti tare. ii arati ca tie nu ii este frica de el si o sa aiba si el/ea "emotii". incearca sa ti mentii controlul si si fii pe faza. sa nu fii in transa, blocata. bafta.

| ZambeteFericite a răspuns:

In primul si primul rand, poate ai si tu prietene care stiu sa bata bine, daca nu ai o poti intreba pe fata de ce vrea sa te bata, si daca nu functioneaza nici asta, poti apela la parinti!

| Elial explică (pentru ZambeteFericite):

Este de fapt vorba despre o colega, cu care mno la scoala vorbeam si nu aveam nicio treaba si astazi am aflat de la altcineva ca i-a spus ei ca vrea sa ma bata. pentru ca pur si simplu o disper.

| ZambeteFericite a răspuns (pentru Elial):

Acesta nu este motiv de a bate pe cineva. Nu poti sa bati pe cineva ca o disperi. Atunci bravo tie ca o disperi. Din partea mea ii poti spune ca este o proasta. Si mai am o intrebare, in ce clasa esti iar fata aia in ce clasa este?

| Elial explică (pentru ZambeteFericite):

Eu sunt intr'a saptea si ea e tot intr'a saptea numai ca numai in anul asta a venit la noi ca a ramashappy si acum trecem intr'a 8 a