| Christyne a întrebat:

Daca cineva m-a amenintat pe messenger si eu am facut o copie a arhivei se poate considera dovada daca mi se intampla ceva din cauza acelei persoane? Sunt ingrozitacrying

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Iti stie numele, adresa reala, nr de telefon, ceva? Hai sa fim seriosi! Bucurie mare ca va laudati cu cate 1000 de contacte in lista si adaugati toti ciudatii. Aminteste-ti de groaza asta de cate ori vrei sa dai "add" cuiva.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti sa mergi la politie cu arhiva, se poate identifica Ip-ul si apoi domicliul celui care a facut amenintarea. e drept ca politistii nu prea iau in serios copiii cu amenintari pe net, dara daca te duci cu un adult si faci reclamatie scrisa, vor trebui sa faca verificarile necesare.

| lololololol a răspuns:

Buna. Nu, tu poti sterge arhiva, si el o poate inventa, si atata timp cat el nu stie numele intreg, nu iti poate face nimic rau. bafta.
tu stergel din listawinking

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Daca ai probleme cred ca mai bine ai vorbi cu cineva ...in caz ca iti stie numele intreg si adresa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Se poate face plângere la Poliție (depinde și de natura amenințării) și în urma întocmiri unui dosar penal, se poate cere identificarea (este o procedură specială) și tragerea la răspundere a persoanei în cauză.
Vina îți aparține, de ce dai adresa la toată lumea? Comunicarea virtuală este bună, dar până la un punct. Alegeți prietenii și prietenele cu mare grijă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu orice risc, spune-i mamei. Parintii sunt cei care te pot apara si salva. Orice greseala ai facut, va fi nesemnificativa fata de ceea ce ar putea sa ti se intample. Fa-ti curaj si vorbeste cu ai tai.

| Mixed a răspuns:

Stai linistita.sunt multi care ameninta ca sa se distrezewinking.
Nu iti face nimeni nimic.happy
bafta :* si nu mai fi asa fricoasa:X

| andreea_8849 a răspuns:

Normal ca se poate considera o dovada...si una destul de buna...adica e ceva ce se poate citi...era cu totul si cu totul altceva doar daca iti spunea in fata... dar o data ce ai salvat conversatia...