| pitikaaaa a întrebat:

Hey deci sunt clasa a8-a si imi place de un baiat care are 14 ani(ca mine) dar el e a6-a a fost dat l` scoala mai tarziu. Mi-a placut de el acum un an dar mi-a trecut repede.Acum eu fac karate si face si el si am avut concurs l` karate. El a mers cu o fata iar eu cu tati si cand sa plecam de l` noi mi-a facut cu mana (desi cred eu ar fi putut sa nu faca nimic adica. )pe drum ne-am oprit l` un "spatiu servicii" de pe autostrada stiti voi si cand am coborat el mi-a zis"hey ce faci`?" iar masina in care a fost el era mai departe de masina mea si nici nu am coborat bine si m-a salutat, dupa am intrat l` o benzinarie si el si-a luat un corn si (eram mai multi) eu ma uitam acolo cu inca doua fete si cand am iesit l-am rugat sa imi de-a si mie putin corn si mi-a dat jumatate (stiu am fost nesimtita, dar asa sunt eu in general. poftesc si mi se face rau. aveam si eu in masina dar era "mai bun" de la el) ) si eu am rupt foarte putin si face el "atata? i`al tu pe tot" si eu i-am zis"mananca uh" si cand am dat sa ii dau cornu` el m-a strans de mana:X si l` concurs am stat amandoi si eu nu aveam manusi si nici proteza si el m-a intrebat asa"hey ai manusi si proteza?" si eu am zis "nu" si el a zis"bine atunci ti le dau pe ale mele":nu am mai participat l` proba respectiva dar gestul lui a contat(pentru mine) ). Si la scoala ma saluta si o fata mi-a cerut numarul de telefon si i l-am dat si la scris si el:X.Deci credeti ca ma place?

SI vreau id`ul lui si nu stiu cum sa il cer...adica sa il cer eu? sau sa astept sa il ceara el?: si cum sa il cer? ahh vreau sfaturi va rogg...

SCUZE pentru "si-urile" pe care le-am pus foarte des, sper ca ati inteles ce am avut de zis
vreau si alte pareri, opini etc.

2 răspunsuri:
| Adicteddd a răspuns:

In primul rand este foate atent cu tine cu vrea sa patesti nimic rau si eu cred c aii place de tine si parerea mea eu cred ca ar trebui ca sa pui pe cineva sa ii ceara id-ul si dac el intreaba dc pers respectiva spune ca este pentru tine si dup vb pe mess si vedeti ce se intampla:d

| St3fU a răspuns:

Momentan.se comporta dragut cu tine.deci te simpatizeaza si atat.distanta mare pana la a placea, si totusi de tine depinde sa'l faci sa te placa. E evident ca scanteie este, deci tu trebuie sa aprinzi focullaughing si da, du'te si cere'i tu id'ul ce mare lucrulaughing adica na acum. daca ai rabdare sa astepti. poti sa astepti si dupa el da eu zic sa'l iei tu. Apoi vorbiti si voi, cunoaste'l mai bine.si daca iti place si ca personalitate si dupa ce l'ai cunoscut incepeti sa iesiti impreuna prin oras.si dupa un timp, inevitabil o sa te intrebe daca vrei sa fiti impreuna(daca nu cumva e timid ca atunci trebuie sa faci tu pasul astalaughing ) baftawinking