| Aleeeeeeee a întrebat:

Hey guys [ love struck ] am nevoie de inca un sfat de-al vostru!

La scoala toata lumea crede ca eu sunt cu baiatu` pe care eu il plac ( sa ii zicem Mihnea ) asa, si tot ma intreaba ce face Mihnea si nu ma lasa in pace. Treaba e ca nu stiu de unde stiu ei ca eu il plac straight face, o colega mi-a zis ca e posibil ca si Mihnea sa ma placa ( ma ia in bratee, se comporta frumos cu mine big grin). Pe mess vorbim mult... ore intregi dar la scoala nu prea ma mai baga in seama sad nici nu ma saluta. Astazi am fost de serviciu pe clasa si mi-a spus ieri pe mess ca vine in pauza la mine, a venit in pauza mare dar mai erau inca 2 colegi in clasa si nu m-a bagat in seama straight face. Oare ce are? nu inteleg pe mess vb mult si ne trimitem multe emoticoane din astea kiss kiss si imi spune ca se gandeste la mine dar la scoala nu ma baga aproape deloc in seama sad am numarul lui in telefon si cateodata imi mai da beep-uri. Deja stie aproape toata scoala de noi, ei cred ca suntem impreuna dar de fapt e cu totul diferit straight face suntem doar prieteni.

Intrebare : [ big grin ] Sa ii dau mai multe semne semne ca il plac? ( cateva sfaturibatting eyelashes va rog )

Astept raspunsurile vostre. Cele mai bune sfaturi vor fii premite cu cate un vot big grin

Va iubesc [ love struck ] nu stiu ce m-as face fara voi!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunteţi prieteni ci amici.
Dacă tot comunicaţi atât de mult pe mess de ce nu-l întrebi ce se întâmplă de nu te bagă în seamă la şcoală, ce vrea de fapt!
Nu ai treabă cu restul lumii, tu să fii bine.
Pa, pa.

| AngoOra a răspuns:

Pai...
lui ii place cu siguranta de tine, dar atunci cand sunteti inconjrati si de alti colegi ii este oarecum "teama" de parerea lor.cu toate ca te place, nu cred ca isi doresti ca toata scoala sa va stie impreuna.cu alte cuvinte...nu isi doreste "publicitate"
ii e de ajuns ca va placeti reciproc
sigur isi doreste sa fiti impreuna, dar fara stirea nimanui
si asta nu pentru ca i-ar fi rusine cu tine, ci pentru ca pur si simplu te vrea numai pentru el
parerea mea este ca nu ar trebui sa faci tu primul pas in a ii spune ca il placi
lasa-l pe el ca doar de aia ii barbat tongue
daca iti doresti sa afli de ce nu te baga in seama intr-un colectiv, aranjeaza un fel de intalnire in grup. tu, el si cativa prieteni comuni.incearca sa ii strecori zambete cand ceilalti nu se uita, sa stai numai langa el, sa ii recunosti calitatile de fata cu ceilati. iar apoi, pe mess el probabil te va intreba de ce faceai toate gesturile alea.si tu il intrebi de ce il deranjeaza
sau calea a doua si cea mai simpla:pur si simlu il intrebi de ce te ignora cand sunteti inconjurati de prieteni
tu alegiwinking... dar aduti aminte:lasa-l pe el sa faca intotdeauna primul pas si asa iti vei da seama daca te place cu adevarat
sper ca te-am ajutat :*:*:*
te rog sa imi spui si mie cum a iesit pana la urma, cum ai procedat
pup big grin

| SaRiNoOtZa a răspuns:

Buna Sandy! Eu cred ca el nu vorbeste cu tine la scoala fiindca este timid sau nu vrea sa afle toata scoala ca ii place de tine din cate ai spus lui sigur ii place de tine. Te ia in brate iti face complimente, iti vorbeste si se comporta frumos cu tine, iti da beep-uri, sms-uri, vorbeste cu tine pe mess si iti trimite emoticoane gen kisslove struck sunt clar niste semne.Ar trebui sa il chemi intr-o zi sa va intalniti doar voi 2 si sa ii confesezi sentimentele care le ai pentru el adica ca il placi in inviti la o plimbare in parc la un suc etc.Si daca si lui ii place de tine te-ai facut cu un iubithappy, daca nu nu este nicio problema sunt pe lume multi baieti sti proverbul acela "Are balta multi pesti". Oricum daca raspunsul va fi unul negativ tu poti sa fi in continuare prietena cu el. Dar eu sunt 100% convinsa ca si lui ii place de tine doar ca este un pic timid desi nu cred. Oricum bafta iubita!