| JesssieAl a întrebat:

Hey! Imi place de un baiat mai mare cu un an care nu ma cunoaste, gen nu stie cum ma cheama...Nu stiu ce sa fac, s-a oferit cineva sa ne faca cunostinta, dar e cam ciudat caci nu gasesc niciun pretext sa facem cunostinta. Ar trebui pur si simplu sa il trag de mana si sa-i spun ca-mi place de el sau ce?

Răspuns Câştigător
| Stassy a răspuns:

Bun tongue si eu sunt intr'a 7 tonguetongue sh am avut problema asta la un moment dat.
Iti sugerez sa nu faci k mine sad sa nu'i spui direct... n'o sa fie bine.
ia'o incet. Intai sa fiti prieteni. Prin pauza cand o sa te intalnesti cu el sa'i spui la persoana care te ajuta sa faci cunostinta sa va lase la un momendat [ doar n'o sa stai cu ea toata pauza]
Dupa, incepe cu intrebarile normale care le adresezi cand te imprietenesti cu cineva. Cum te cheama unde stai cum e la ore ce parere ai despre profesori ce iti place hobby-uri [ bine, nu in ordinea asta]
Dupa, spui sa va intalniti sh pauza urmatoare sh discutati ce ora ati avut sh eventual daca s'o intamplat ceva interesant.
Incearca sa faci glume k nu strica. sh daca tot esti la scoala incearca ceva legat de colegi de profesori sau de tine[dar vezi sa nu te auda ceilalti, mai ales daca e vorba despre profi]
stii... eu cand m-am intalnit cu prietenul meu, debea a doua zi sau a trea l'am intrebat daca are prietena. Acuma imi dau seama k o fost cam devreme. Sa nu faci asa, sau daca vrei sa te remarci fa'o. Dupa intrebarea asta, probabil k o sa'si deie seama k simnti oarecum ceva pentru el.
Cere'i Id, vorbiti pe mess, pastrati legatura, si pe la un moment dat spune; i ce simnti.
Bafta tongue

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e ciudat deloc, fa cunostinta cu el deocamdata

Răspuns utilizator avertizat
| Stassy a răspuns:

laughing NU
Daca iti face cineva cunsotinta cu el ar fi bine s'o iei calm happy o sa dureze ceva.
Spui salut happy eu sunt... [si eventual intinzi mana sau astepti sa-ti spuna sh el cum il cheama]
Dar stai in ce clasa esti? [k acuma difera sh depinde cum e el, daca e genul ala mai timid sau altceva]

| JesssieAl explică (pentru Stassy):

Sunt in a 7a, iar el e a 8a, si crede-ma nu e deloc timid sau ceva de genu, de asta incearcam sa gasesc o cale sa-i arat ca nici eu nu sunt timida, desi cam sunt...

| Stassy a răspuns (pentru JesssieAl):

Bun tongue si eu sunt intr'a 7 tonguetongue sh am avut problema asta la un moment dat.
Iti sugerez sa nu faci k mine sad sa nu'i spui direct... n'o sa fie bine.
ia'o incet. Intai sa fiti prieteni. Prin pauza cand o sa te intalnesti cu el sa'i spui la persoana care te ajuta sa faci cunostinta sa va lase la un momendat [ doar n'o sa stai cu ea toata pauza]
Dupa, incepe cu intrebarile normale care le adresezi cand te imprietenesti cu cineva. Cum te cheama unde stai cum e la ore ce parere ai despre profesori ce iti place hobby-uri [ bine, nu in ordinea asta]
Dupa, spui sa va intalniti sh pauza urmatoare sh discutati ce ora ati avut sh eventual daca s'o intamplat ceva interesant.
Incearca sa faci glume k nu strica. sh daca tot esti la scoala incearca ceva legat de colegi de profesori sau de tine[dar vezi sa nu te auda ceilalti, mai ales daca e vorba despre profi]
stii... eu cand m-am intalnit cu prietenul meu, debea a doua zi sau a trea l'am intrebat daca are prietena. Acuma imi dau seama k o fost cam devreme. Sa nu faci asa, sau daca vrei sa te remarci fa'o. Dupa intrebarea asta, probabil k o sa'si deie seama k simnti oarecum ceva pentru el.
Cere'i Id, vorbiti pe mess, pastrati legatura, si pe la un moment dat spune; i ce simnti.
Bafta tongue

| Rebekka97 a răspuns:

Nu daca nu vrei sa mai vorbeasca cu tine niciodata.laughingBaga-te in grupul lui de prieteni.Stai pe unde sta si el...Fa-l sa te observe.Offf...greu mai e si cu dragostea asta.sad