| anonim_4396 a întrebat:

Hey imi place un baiat de la mine din clasa...e rapper. si nu prea stiu cum sa ma fac obesrvata (chiar nu stiu ce,, pretentii" ar avea un baiat de genul ala).
Voi ce credeti ca i-ar placea unui rapper la o fata?
Funda.

7 răspunsuri:
| AleWhatever a răspuns:

Trebuie sa fi tu insati. Nu vrei sa te placa pentru ceea ce nu esti, asa-i?

| booogdanz a răspuns:

Pot fi 2 feluri de rapperi
1) "adevarati" adica care se comporta ca un rapper adevarat tot timpul
2) "falsi" sa ii zic asa laughing care doar asculta
ex: prietenul lui sora mea la masina are numai muzica rap(puya mafia alea alea) si in timpul liber din cate am vzt eu nu se comporta ca unu laughing
acum nu stiu vezi si tu vb pe mess cu ala vezi si tu vb asa mai mult si il intrebi pe parcurs ce iar place la o fata sau ceva de genul.

| anonim_4396 explică (pentru booogdanz):

Cum se comportă, nene, un rapper? Na, că-s curios.

| booogdanz a răspuns (pentru anonim_4396):

Uita-te la cheloo. crezi ca doar se preface? are comportamentul exact pe care il "canta" si uitete la rapperi aia de vama veche aia sunt doar niste "marionete" laughing big grin oricum asta e doar parerea mea -,-

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Stau dupa bloc, fumeaza dintr-un chistoc si se strang toti la un loc, iarna-n jurul unui foc.Si sa vezi,ce urat vorbesc,injura des! Neaparat pantaloni lalai, tricou cu G-Unit, cipilica din aceea cu cozorocul ridicat, naiba stie cum ii spune si vestimentatie de gangsta.Un fel de Wayne, fara dread-uri. laughing

| AnkaAncuta a răspuns (pentru Dumnezău):

Mie mi se pare diferit -baiatul- Adica nu se poarta urat cu mine. dar cred ca este posibil sa ai dreptate.

| Dumnezău a răspuns (pentru AnkaAncuta):

Eram ironic, domnita.Stereotipiile legate de muzica, gen "rocker","rapper" nu-si au locul, oriunde nu le-ai pune, pentru ca n-au fundament logic.Desi exista o mica influenta a muzicii in comportamentul unei persoane, si viceversa, dar nu merita luat in considerare mai mult decat facultativ.