| lorena66 a întrebat:

imi place de un băiat, si el ma place pe mine. Dar nu știu de ce, cand sunt in preajma lui, ma cam fac de ras. credeți ca nu ma va mai plăcea daca voi continua astfel? Ajutor, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Comportă te cum ești tu. Un om te place pentru ceea ce ești tu, nu pentru ceea ce încerci să pari. In ce sens te faci de ras, mai precis?!

| lorena66 explică (pentru Elena9328):

Am o prietena, de fiecare data cand vorbesc cu el, intenționează sa ma gâdile, sa ma tragă spre ea. i-am spus de mii de ori sa ma lase, dar ea nu face decât niște,, glumițe "

| Elena9328 a răspuns (pentru lorena66):

E ori invidioasa, ori nu știu. Cel mai bine când te întâlnești cu el, vorbiți doar voi doi, fără x, y.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Nu vad de ce te-ar placea daca tu nu esti in stare sa te controlezi camd esti in preajma lui.Cat despre cliseul ala"fii tu insuti", nu se aplica mereu.Fii tu insuti doar daca stii ca ai ceva de castigat. Daca esti satisfacuta de cum esti.Nu te accepta pentru ca asa spun ceilalti daca tu nu esti multumita, daca crezi ca poti fii mai buna de atat.

| Ether a răspuns:

Elena are dreptate, cel mai bine e sa fi tu insuti. Daca e baiatul care se potriveste cu tine, fi sigura ca te va place oricum ai fi. Totusi, nu as crede ca te faci de ras, cel mai probabil din cauza ca il placi ai anumite reactii care tie ti se par penibile si doar atat. Daca cumva cei din jur spun ca te faci de ras, atunci nu e nici o problema, fi tu insati, intotdeauna vei avea de castigat asa.