| zaranoell a întrebat:

Hey happy. In ultimele saptamani chiar nu stiu ce sa mai fac. Vara asta am fost la matusa mea la Bucuresti toata luna iunie, acolo am cunoscut un baiat de care m-am indragostit la prima vedere, desi de obicei nu reactionez asa si imi trebuie mult timp sa ma impresioneze un baiat. El era vecin cu matusa mea, iar aceasta fiind proape toata ziua la serviciu, l-a rugat pe el sa stea cu mine si sa-mi arate imprejurimile. Dupa o saptamana in care am iesit in fiecare zi, el mi-a spus ca i-a placut de mine de prima data, dar ii era frica sa spuna, iar apoi m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el...Eram extrem de fericita si am spus 'DA'. Si acum inca sunt cu el. in luna iulie am stat 3 saptamani la bucuresti iar in august 2 saptamani. Cand am ajuns inapoi acasa l-am sunat si el se comporta ciudat; asa s-a comportat 3 zile dupa ce am aflat ca acum sta cu niste baieti mai suspecti ca sa zic asa. Baietii aia l-au schimbat foarte mult si as crede ca e ceva legat de influenta drogurilor. Se comporta foarte urat cu mine si cand i-am spus ca vreau sa ma despart de el a spus ca vrea sa se omoare gandul asta ma cutremura si acum. Chiar nu mai stiu ce sa fac, tin la el mai mult ca la oricine din lume dar nu mai pot asa. va rog dati-mi un sfat! nu stiu ce sa fac!crying

2 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

E grav daca are probleme cu drogurile...
Poate vrea sa te "ameninte" sa nu il parasesti. Oricum ar fi bine sa vb cu el, sa vezi ce probleme are.
Roaga-l sa se schimbe, daca te iubeste... Incearca sa ii explici ca nu e bine pentru el sa stea cu baietii aia.
Sper sa nu fie nimic grav. Daca nu merge, chiar nu stiu ce sa iti spun.
Daca esti apropiata de mama ta sau de cineva care are mai multa experienta, vb cu ea si spune-i sa te sfatuiasca. Ai grija oricum, ce faci!
Succes!happy

| me1me a răspuns:

Pai discuta cu el serios. Explica-i de ce vrei sa o terminati. Daca asta simti fa-o chiar daca te santajeaza emotional. U ai incercat.