| Bufferia a întrebat:

Hey lume! M-am apucat sa scriu pe blog,dar problema este ca nu prea mai stiu ce sa scriu si cum scriu ca sa ma fac auzita trebuie sa fie cineva care sa auda si deci trebuie sa scriu ceva care sa prinda, eu am niste idei dar vreau inainte sa aud ce ati vrea sa cititi.
Si cine e dispus sa imi dea un fel de interviu..Cine crede ca are ceva de spus pe o anumita tema,imi poate lasa mesaj in privat.
Funda, evident cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Tema:Cum vedeti viitorul tinerilor de azi peste 20 de ani?

| Bufferia explică (pentru gemeni6226):

Interesant,multumesc happy

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pisica ta de ce are ochii verzi?

| Bufferia explică (pentru WhiteLife):

Interesant dar nu ma refeream chiar la asta, adica ma ajuta link-ul chiar mult dar ceea ce spune in filmulet e putin pe langa intrebarea mea happy Mersii

| WhiteLife a răspuns (pentru Bufferia):

Cu placere. Poate pe viitor vei scrie si fictiune.

| Bufferia explică (pentru WhiteLife):

Serios? Chiar as vrea sa citesc ce scrii!

| Divy a răspuns:

Libertatea extaz sau regrethee hee

| Bufferia explică (pentru Divy):

Cred ca am raspunsul direct, depinde de persoana happyo sa dezbat si ideea asta, mersi

| Ragnarøk a răspuns:

Degeaba ti-as sugera domenii complexe precum argumentarea teoriei evolutionismului si precizarea problemelor ce apar in jurul ei ca n-ai sti sa le dezvolti.

Concluzia? E inutil sa ceri opinia membrilor TPU. Singura ta posibilitate este sa scrii despre ceva care CUNOSTI. Copy-paste-ul nu este o solutie. Mai ai posibilitatea sa te informezi pe o anumita tema pe care s-o transpui in blog. Iar interesele oamenilor difera. Spre exemplu, mie al dracului mi-ar placea articole care sa analizeze tipurile de muzica existente in secolul 21, cu toate subiectele abordate si eventual subgenurile. Un fel de istoric al muzicii, in care sa evidentiezi tipurile de muzica de calitate si pe cele primitive, cu argumente solide. Asta ar ajuta publicul si l-ar determina sa-si largeasca orizontul de intelegere a lumii, scotandu-i din zona prejudicioasa in care se afla. Dar, bineinteles, asta este doar o preferinta.

| Bufferia explică (pentru Ragnarøk):

M-am simtit putin prost cand ai spus ca nu pot scrie si nu pot dezvolta subiecte ca evolutionismul, cand de fapt stiu destule despre asta si chiar ador subiectul mai ales cand se dezbate cu argumente pro si contra si comparat cu creationsmul happy desi intr-un fel m-am gandit ca asta nu ar parea chiar asa de interesant tinand cont ca in jurul meu vad doar oamenii care sunt total pe dinafara si exclud orice idee de "Dumnezeu" dar si pe cea a evolutionismului neavand habar ce este.

| xusernamex a răspuns:

Blogul este un lucru personal, care trebuie sa te reprezinte. Acolo scrii ceea ce se regaseste in mintea ta, iti scrii propriile idei.
Acum depinde daca tu scrii pe blog pentru tine sau pentru ceilalti.
In orice caz, eu consider ca este foarte important sa fii originala si creativa. Daca nu ai aceste doua calitati...degeaba.

| Bufferia explică (pentru xusernamex):

Sunt si originala si creativa, ideea e ca scriu ce cred eu despre anumite "teme" oferite de public despre ceea ce ii intereseaza pe altii si din cate observ sunt teme obisnuite ale unei societatii care a ajuns sa fie la pamant... Tinerii doresc libertate, adultii isi pun increderea in noi dar nu toti. Unii ne cosidera pierduti altii ne considera inteligenti si creativi, exacti cum erau considerati ei in trecut. Mersi happy