| LovelyGirl4ever2 a întrebat:

Hey! Ma simt ciudat in ultima vreme.Adica am o stare de frica fara un motiv! Mai simt si ca nu imi pot gasi locul (adica imi vine sa ma plimb ca nebuna prin camera si sa ma urc pe pereti).

Adica stiti voi senzatia aia care e atunci cand ai dat un test la scoala si sti ca ai gresit si se poate sa iei nota mica? eee cam asa ma simt eu, desi a venit vacanta si am toate mediile de 10.Deci chiar nu stiu, simt ca imi lipseste ceva.
Am o situatie materiala buna...am prieteni cu care ma inteleg,n-am nimic de ascuns,deci de ce ma simt asa?
Ma distrez gen: citesc o carte,vizionez un film,vorbesc cu o colega, si dintr-o data, ma simt asa ciudat.
Nu vreau neaparat sa aflu cauza. Vreau doar ca aceasta stare sa dispara! Plzz ajutor am 12 ani.

11 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Incearca lucruri noi, evita rutina, si eu mai am starea asta proasta uneori.

| がさいゆの a răspuns:

Si eu am aceasta senzatie des. Poate daca ai asculta niste cantece Emo ai intelege, dar te rog nu ma crede nebuna.Si eu simt aceasta senzatie foarte des.Asculta Evanescence si Nightwish macar o melodie. Dupa care te vei simti mult mai bine.S-ar putea daca esti putin mai sensibila sa plangi putin.Nu ma injura, nu-mi purta pica, pentru ca eu chiar stiu ce tot spun.

| LovelyGirl4ever2 explică (pentru がさいゆの):

Nu ma supar pe tine! Apreciez sfatul.Si eu am fost emo o perioada si ma automutilam si imi doaream cel putin odata pe zi sa mor odata.Dar, mi-a trecut acum.Cred ca am avut o depresie a caror defecte se mai simt un pic si acum.Dar e mai bine.Prefer sa nu mai ascult muzica de asta, acum ascult mai mult rock deoarece simt ca imi da putere.Si rock deala heavy metal big grin Nu te cred nebuna.desii nu e asa rau sa fii nebunaaa laughing eu sunt nebuna, adica in stilul meu propriu!

| Denis777 a răspuns:

Daca tot te plimbi pe tavan ai grija sa nu calci pe bec,esti stresata iti recomand droguri, alcool, tutun sau cofeina. Poate esti in perioada aia din luna, hai sa fim seriosi ce crezi ca e asa important? esti agitata mananci bomboane prea multe, poate astepti sa te dezvirginezi.O intrebare mai buna decat asta nu cred ca puteai sa pui pe TPU.Wow cum te distrezi traiesti periculos vezi ca esti filata de gardalaughingLa 12 ani nu ai niciun motiv de stres(depinde de persoana si situatia in care este).

| LovelyGirl4ever2 explică (pentru Denis777):

Ok,o sa am grija sa nu calc pe bec si vezi k n-am ajuns pe tavan, abia am inceput cu peretii, ho k nu pocnesc din degete si devin betgirl.intai exersez cu peretii k de pe tavan pic in cap.

Droguri? hmm...esti batut in cap.Consumi lipici (perlandez). Doamnee! Ce generatie! Va distrugeti viata!tongue

| Denis777 a răspuns (pentru LovelyGirl4ever2):

Vai cat de dramatic! Sigur sunt batut in cap ca ai spus tu,crezi ca pernandezul sau perlandezul este singurul drog pe care il consum?laughingGeneratia mea e facuta de ras de tinerii inculi care nu citesc,asculta manele, indopati cu bani, si cum spun niste artisti,, ma amuza ca vor prieteni cand raman fara parinti".Ho? fetita degeaba ai media scolara zece, daca folosesti cuvinte atat de elevatelaughing. Parca am vazut tot una ca tine care imi spunea ca imi distrug viata si etc.

| LovelyGirl4ever2 explică (pentru Denis777):

Pai ti-o distrugi! In, fine e problema ta, dar, gandeste-te bine!

| Axel22 a răspuns:

Poate pentru ca incepe scoala.happy

| TomyRO a răspuns:

Mai citeste o carte.

| yomantiti2 a răspuns:

Esti sigur indragostita.:d

| Luchian_Bogdan_1998 a răspuns:

Auzi te rog poti sa imi dai un Facebook de al tau sa vorbim despre asta si eu am senzatiii de astea de vreo doua saptamanii daca vr sa imi lasi Facebook sa vb nu fac glume...