| anonim_4396 a întrebat:

Hey happy O sa incep...cu inceputul.
Un baiat din scoala [ de varsta mea ] mi-a cerut sa fim impreuna. Am acceptat, nestiind ca e genul de baiat care e „cautat" de toate fetele din scoala, iar el isi bate joc de ele. Am fost cu el doua zile si „mi-a dat papucii" spunandu'mi ca ii place de alta fata. Prima data nu m'a afectat asa tare...nu simteam cine stie ce pentru el. Ei bine...incepe din nou. Dupa cateva zile mi-a cerut sa ne impacam si mi-a zis ca e un prost, ca m'a parasit pentru o curva etc.
Am acceptat din nou. Am iesit in oras, la un film cu cativa prieteni, el vroia sa ma sarute...eu nu aveam prea mare incredere in el, deci nu l'am lasat...am fost opt zile impreuna si ne'am certat. Nici nu stiu care a fost motivul, pur si simplu a sarit cu gura pe mine. In fine...
hiar dupa ce ne'am certat el s-a combinat cu o alta fata. A fost cu ea vreo saptamana, iar apoi iar a venit la mine. De data aceasta nu m-am lasat convinsa prea usor, dar striga ca ma iubeste in gura mare cand ma vedea, nu ma lasa in pace pe mess si chestii de genu'...
Am acceptat... din nou.
O prietena foarte buna a mea care il cunoaste foarte bine mi-a zis lucruri nu chiar foarte frumoase despre el... printre care si faptul ca si'a batut joc de toate fetele cu care a fost. Stiu ca reactionez gresit, dar vreau sa'i arat ca fetele nu sunt niste papusi pe care le poate controla cum vrea el. Deci mai mentionez o data ca sunt impreuna cu el.
Va rog, dati'mi ceva sfaturi. Sa'l las in pace? Sa ma despart de el? Va rog, nu va bateti joc, chiar nu glumesc. happy

Răspuns Câştigător
| aallexxannddrra a răspuns:

Pai de data asta da-i tu papucii. Cunosc o mie si una de baietii de genul asta. Prin chestiile de genu : "nu ma lasa in pace pe mess" etc, vrea sa arata ca daca vrea, poate sa-si bata joc de orisicine. Mai bine lasa-l pana nu incepi sa tii cu adevarat la el. De ce sa stai cu un... afemeiat? straight face Nu merita. El si-a pus pata pe tine, rau de tot, in sensul de a-si bate joc. Si la faza aia : "ca m-a lasat pentru o c*rva", in gandul lui spunea : "am lasat o c*rva pentru alta... ma intorc la aia mai proasta ca [virgula] cu cealalta nu tine" [aia mai proasta fiind tustraight face]. Deci lasa-l, da-l in pana lui, ca nu merita big grin. Succes>big grin

10 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine incearca sa fii indiferenta, sa vezi cum reactioneaza.

| Ronnix a răspuns:

Kanafu cred ca sti vorba aia... "lasa prostii sa-si faca damblaua". Mai bine l-ai lasa in pace si ai pastra distanta, poate ca nu ti-ai dat seama dar creatura asta, pardon... baiatul asta, inca nu s-a "maturizat la bibilica".hee hee Tipic romanesc. happy Poate acum nu constientizeaza ce face, dar mai tarziu o va face si nu cred ca se va simti prea bine cand se va gandi la tot ce v-a facut voua, fetelor. Tipii de genu' astuia se mai numesc si "copii tinuti prea putin in incubator la nastere" xD (nu sunt rau, sunt doar realist tongue)

| Shift a răspuns:

Ok...deci...
Am inceput sa il resping cand ma cheama afara si sunt indiferenta cu el...
O prietena l-a intrebat daca mai este cu mine. El i'a spus „Nu stiu".
Mi'a zis acea prietena ca el chiar ma iubeste...
Nu stiu. Adica daca nu ma iubea pana acum imi dadea papucii ...Adica i'am respins fiecare invitatie, m-am certat cu el, imi zice mereu ca „vad ca esti indiferenta ", dar tot nu mi-a dat papucii. Mi se pare ciudat, avand in vedere ca inainte se enerva foarte usor.

| dewix a răspuns:

Pai...sa fim sincere, baiatul asta te considera papusa lui si isi bate joc de tine. crezi ca dupa ce se desparte de tine nu se duce la aia cu care a fost si ii spune ca a fost cu o curva etc? [curva aia fiind tu]

| kristinutza a răspuns:

Pai bateti joc tu de el.Kind te invita in oras renuntsa si el va ramine cam shokat de faptul ca cineva a reusit sa renunte la plimbarea cu dinsul )))
V-ei vedea apoi cum il v-ei interesa nu ca "papusa" sa, dar ca o fata care nu se lasa kalkata-n picioare happy

| psyour a răspuns:

Tie iti place de el sau stai cu el doar ca sa te razbuni?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e de tine happy
Baiatul asta nu are nici cel mai mic sentiment pentru tine.
La el cuvantul te iubesc = impacare. Stie ca daca te ia cu vorbe dulci il ierti si se poate intoarce la tine. Nu mai da atat de mult credinta ca nu e ceea ce pare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa-l lasi in pace! Umbla cu atatea fete si nu e deloc serios! Cred ca mai tare o sa te afecteze faptul ca il vezi cu fete decat ca o sa va despartiti. Daca vrei o relatie serioasa, lasa-l in pace si cauta-ti altul. Baieti sunt slava-Cerului pe lumea asta! El profita de tine prin acest fapt. Sfat pentru viitor: inainte de a accepta o relatie, studiaza putin baiatul respectiv si vezi daca e de tine. Cand cineva te intreaba daca vrei sa fii cu el, ii raspunzi ca te mai gandesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu ai incredere in persoane de genul care iti spun un "te iubesc" asa de usor ca mai tarziu o sa suferi. Are el un motiv pentru care tot revine la tine, ideea e sa nu fii proasta, pentru ca el daca vrea isi gaseste usor consolare. Pur si simplu spune-i "omule, gata!" si evita-l pana nu e prea tarziu. Bag seama draguta deja incepi sa prinzi la el daca il accepti mereu inapoi si stai pe ganduri. Normal eu ca persoana diferita vad situatia din exterior. Hai, capul sus, mergem mai departe happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu cunosc un baiat la fel isi bate joc de fete si etc daca te mai intreaba odata daca vrei sa mai fi cu el dupa ce va certati din noulaughing zi nu un nu convins asa am facut eu azi si sper sa fie altfel cu fetele mai ales cu mine:X:X:X