| Etro a întrebat:

Hey. Plac un băiat dar faza e că nu prea dă șanse nimănui. Ia în brate toate fetele se joacă cu ele, le ține de mână, etc.Asa e felul lui de a fi. Faza e ca acum 2 zile am dat un party unde am băut toți. Fiind beți amândoi ne-am îmbrățișat de multe ori și am adormit unul lângă altul (nu vă gândiți la prosti). M-am atașat de el de mult dar de ieri(de când am plecat) am un sentiment ciudat, ma roade pe dinăuntru și vreau să îl văd. El nu e genul care se lasă ușor și când place o fată are ceva aparte pentru ea. Faza e ca eu nu am șanse și mi s-a zis asta dar le-am spus ca nu îl plac. Dacă ar afla nu cred că ar mai vorbi cu mine și asta ar face sa ii simt lipsa mai mult și sa îmi placa mai tare de el. Ar fi doua soluții, să fac să nu îmi mai placă de el sau să încerc măcar. Nu știu cum sa ma comport pe placul unui astfel de băiat, are un comportament diferit față de alți băieți. E foarte activ la petreceri glumește, râde, dansează, etc.Ce gen de fată i-ar plăcea lui? Nu prea ii place să vorbească mult prin mesaje și nici nu am vorbit mai mult de 7 mesaje.Eu nu îmi pot da seama. Va rog fără mișto uri. :

1 răspuns:
| summergirl345 a răspuns:

Iubirea este frumoasă dacă cei doi se iubesc. Dacă unul dintre cei doi nu iubește pe celălalt, atunci nu se poate. Eu una nu cred în dragostea la prima vedere (adică să se iubească doi simultan)... D.p.m.d.v. zic să încerci treptat: mai ieșiți, mai vorbiți (ca prieteni măcar) și vezi cu timpul ce se va întâmpla. Dacă nu se schimbă nimic la el, atunci caută pe altcineva, deoarece trebuie să aveți sentimente reciproce, iar persoana aceea să facă multe sacrificii pentru tine, iar tu, ca oricine, meriți un viitor mai bun cu cineva care te respectă în primul rând. Eu zic doar părerea mea, vreau doar să ajut și sper să decurgă totul bine pe viitor!