| Maximaftobus2008 a întrebat:

Hey,recent mi-am dat seama că am puțin anxietate la școală, îmi puteți da niște sfaturi cum să fiu mai încrezut și social?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna. Vrei niste sfaturi despre cum sa ai mai multa incredere in tine? Fiindca aceasta e pozitiva, iar increzut, cum ai spus tu, mie mi se pare conotatie negativa.

încrezut, încrezută : adjectiv. (Persoană) care are o idee foarte bună despre sine. DEX '09 DLRLC
sinonime: fudul, închipuit, înfumurat, îngâmfat

| VoidEternal a răspuns:

Increzut e una, increzator e alta.

Sper ca nu vrei sa fii increzut.

| AdioTPU a răspuns:

Să-ți dezvolți abilitățile intelectuale și emoționale iar încrederea în forțele proprii va veni de la sine.

| Fonk a răspuns:

Sa vezi ce socializezi cu fetele, daca ai geaca nike si papuci adidas.