| Yrynella a întrebat:

Hey! salut TPU! am si eu o intrebare, imi vinde si mie cineva niste statusuri bune, dau funda celui care imi zie cela mai tare status ( numai nu adrese de unde as putea sa gasesc statusuri, va rog eu mult), se poate si versuri din cintece, ce le-am putea, posta ca status! Pooop :*:*

Răspuns Câştigător
| elena17pb a răspuns:

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy. iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas.iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice.dar nu oricine este in stare sa o vada

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii.tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost

" Fiecare cuvant e o speranta in plus... cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape... iar eu inca visez

Inima este ca marea, pastreaza in adancul ei tot ce a primit.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

iubeste baiatul care iti zice ca esti frumoasa nu sexy.iubeste baiatul care te suna inapoi atunci cand iai inchis tel in nas iubeste baiatul care te ea de mana si te arata lumi intregi chiar daca nu esti aranjata.si nu vei regreta

Sunt o mika vrajitoare.cine ma saruta moare.un baiat m-a sarutat.7 zile a oftat.:X:X:X

Atunci cand vei vrea sa ma ranesti , adu-ti aminte ca ai facut-o deja

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi ShopTi. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta !

Frumusetea este in orice dar nu oricine este in stare sa o vada

Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu

Deseori dragostea nu e un joc,unde zarul chiar nu are nici un rost

" Fiecare cuvant e o speranta in plus cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape iar eu inca visez

Saruta`ma cum ai facut`o prima data!

❤E o poza cu noi ce imi spune ca-mi lipsesti❤❤Te iubesc❤

"Viata e un joc, din care nimeni nu se poate retrage nicicand, ducand cu sine castigul"

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare ...

Stau si privesc afara,vantul bate frunzele se duc ca amintiriile cu tine,cand ma gandesc ca nu mai esti cu mine ma doare sufletul,tu esti acum undeva departe

°º•★Madutza★•º° ❤Asta e felul meu.daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu`❤●๋❤

"E în zadar sa vorbesti celui care nu vrea sa te asculte."

A part of you has grown in me. And so you see, it's you and me together forever and never apart, maybe in distance, but never in heart

Tocuri inalte, parul lasat pe spate...Delicata,rujata si atent parfumata.Mersul ei de felina pe baieti ii alina.Daca nu esti atent ramaï fara un cent...love struck""

II ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ramin pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc.

Ejti ingerul ce ma pazeste[:X]Esthi soarEle ce ma inCaLzeste[on the phone...EjtI luNa cAre IN fiecaRe NoaPte imi VorbesTe sH steaUa cAre PT.mINe StraluceSthe[:X][on the phoneSHOBY

Poate ca stii ce-nseamna durerea poate-ai pierdut pe cineva drag Chiar dac-ai plans zile-ntregi nu poti sa arati ce simti cu-adevarat Te doare, suferi, nimic nu mai e la fel

o.totusi ma intreb Daca ma mai tii minte, macar Sau, cum ma tii minte.Ca si, copilu` ala Care eram cand te-ai dus?Sau, ma vezi din Ceruri Asa cum sunt acum?Nu stiu.asta-i intrebarea mea!

[♥]Spui ca sunt fitoasa...Te ascult atent! Chiar crezi ca imi pasa?

O femeie-n viata ta E ca focul, nu uita!

Am un zambet urias pe fata.E numai vina luihappy;x"

Nu o lasa sa plece, stii ca e singura care te intelege! Iubeste`o, fa`o sa uite ca ai fost rece

Ca oricat ai incerca n`o sa reusesti . stii bine , sa uiti zilele senine

Mi`e dor sa tsipi la mine cand te suparam . mi`e dor sa te alint cum numai eu o faceam

Spune-mi, in loc de suflet ce sa pun acum ?

Ai avut ocazia sa alegi , ai ales ,dar ai pierdut`o pe EA

M`am resemnat cand trebuia sa sper…am ascultat cand trebuia sat tzip.am kutat ce se stia pierdut am deschis ce trebuia sa inchid

Uneori ti-ai dori sa fie doar cum a fost...candva

"Sunt genul de fata ipocrita , genul care stie sa minta ca e fericita

Nu trebuie sa mai cauti, iti spun eu unde sunt . în cartier, cu fetele. acolo unde m`ai cunoscut

Uneori as vrea sa fi ramas acelasi copil putin retras...Acelasi copil cand asteptam Craciunul cu nasul lipit de geam

Aşa micuţă cum spui tu că e,păstreaz-o lângă tine că ea te iubeste

Si au fost clipe cand tipam de fericire . si clarrr ! o sa mai fie

Mi-a zis odata mami o vorba desteapta: "printeso,nu alerga dupa caleasca care nu te-asteapta

Sunt perfect imperfecta de cand` ma stiu.Doar ca` am curaj sa fiu cine sunt pana nu`i prea tarziu

Ea niciodata n`o sa fie in stare sa te raneasca ... sa te insele

Si zambeste ... Cineva Acolo Sus te iubeste

Mi`e dor de persoana care imi spunea ca sunt "copila

Stii,toate noptile tarzii. S-au stins cand tu mi-ai spus. Ca stai cu mine orice ar fi..."

Spuneai ca vrei sa schimbi lumea. Intreaba-te mai intai daca se merita !"

O sa am mereu acel Ceva pe care ti`l doresti tu...si nu`l mai are ALTCINEVA]

Imi place cum ma privesti, imi place cum imi zambesti, imi place la nebunie cand bati apropouri ca ma iubesti

Ia`mi amintirea pe care mi-a lasat`o si distruge`o ! Smulge`mi din piept dorinta de a mai fi cu el . Sterge cu sarutarile tale tot ce a sarutat el

"Nu vezi ca tot ce fac cu drag ,fac pentru tine

Ciudat spuneam mereu ca nu vreau ca n-am timp... Iar acum constat c-am inceput sa ma schimb.

"Un zambet nou si o inima de gheatsa."

"E mereu cu capu sus, nu se streseaza! Nu o prea intereseaza ce urmeaza

Daca vrei sa castigi,trebuie sa fi dispus sa pui totul la bataie."

E doar o fata cat se poate de obisnuita .care nu are absolut nimic special . Are zile in care parul ii sta ca naiba . si zile in care arata extraordinar

"Ochii caprui,conturati perfect...dar oricat ai vrea, nu poti sa fi direct

Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele... Cand plangeam din despartiri sau barfe rele

"Asta-i pentru ai mei Nu o sa le zic numele ca se stiu ei. E pentru noi. Pentru noptile pierdute Pentru sticlele golite in cateva minute

Nu exista blonde proaste bune de senzatii, doar femei cu cap care stiu ce dracu` vor barbatii

Ea e langa mine atunci cand problemele sunt multe. Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte

"Nu ne pasa noua ce spune lumea ! Lumea`i proasta si va fi intotdeauna

Sunt corectata atunci cand mai fac cate`o prostie.Asa am invatat sa pun pret pe prietenie

Da-mi 3 motive sa zambesc!"

Frumoasa in felul meu , si ma place asa . el

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa . daca sunt fericita nu conteaza ."

Ramai copilul vesel indiferent de adversari, caci lumea e prea mica pentru atatia oameni mar

Stiu ca n`auzi asta pentru prima oara. Da`n general cu ce masori ti se masoara

Dar acum el are o fată...si pentru el,fetiţa lui e cea mai importantă

Pentru ca doar tu . cu un simplu cuvant reuseai sa o faci sa zambeasca

Ai stii si tu daca te-ai privi prin ochii mei."

Un toast pentru noi, pentru cei care ne'au avut,pentru bulangii care ne'au pierdut si pentru norocosii ce urmeaza sa ne aiba

Lasă timpul să treacă, ca să faci treaba să meargă… nu te grăbi… vei reuşi

Câteodată îmi place să cred că marea e doar a mea. Si de multe ori îmi doresc si eu să fiu ' m a r e a ' cuiva

Am invatat ca daca vreau trebuie sa dau si daca nu mi se raspunde,inapoi trebuie sa iau

Ai tras adanc in piept aeru` de afara, si m-ai luat in brate pentru ultima oara

Viata merge inainte indiferent de ce-ai facut ♥ Zambeste si fii dulce la fel ca la inceput

De azi am un singur scop! Sa pun fericirea mea pe primul loc

Acum cand e prea tarziu tu spui : Uite baa ea chiar tinea la mine!"

"Iti mai spun o singura data ! O sa iti para rau ca nu ai stiut sa ma pretuiesti ca fata

"Dar te`ai intrebat vre0data Cate`ai putea sa pierzi daca ma dai la o parte si nu ai s` ma vezi?

Cu indiferenţa ta, m-ai făcut mai mare. Acum nu-ţi convine, dar încet, încet calc pe urmele tale şi poate vei afla şi tu ca indiferenţa doare."

funda?

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

»" Nu-mi stricatzi proasta dispozitzie… "

» " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

» " Am visat prea mult ce nu trebuia(puncte de suspensie)am vrut prea mult ce nu trebuia(puncte de suspensie)acum toti sunt fericiti(puncte de suspensie).iar eu plang printre zambete si rasete(puncte de suspensie) "
» " Zambesc la stele, si ele(puncte de suspensie) "

» " Tot ce e in sufletul meu este aici si asta nu cred ca se v-a schima curand cum nici eu nu sunt genu care sa ma schimb… "

» " Toata lumea e suparata cand sunt eu fericita si toata lumea e fericita cand sunt eu suparat(puncte de suspensie)mai bine sunt mereu suparata decat sa fie ceilalti suparati(puncte de suspensie)dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea(puncte de suspensie) "

» " Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba… "

» " Il iubesc si prostutzul nu-si da seama(puncte de suspensie)"

» " Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! "

» " Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul(puncte de suspensie)"

» " A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasc.
Im not addicted…I’m just affraid of that voice that says ‘goodbye!
"Cute enough to make you look twice, Sweet enough but not too nice, A lil crazy but not too wild, The kinda girl that'll make you smile

God made mud, God made dirt, God made boys so girls can flirt

If your name was sleep, I would be doing you in bed right now.

I can't be with you So all I will do is sleep. Please don't wake me up from this dream For it's all of you that I can keep

As I lay in my bed looking at the sky I thought "Were the heck did my ceiling go?

I am off in that wonderful land where I can have anything i want! When i wake up i'll have to face reality for the next 12 hours so !Leave me alone!

Looking in the mirror Here's what I see A sad little girl staring back at me She acts so tough And so grown up But that's not who she really is And it's not who she wants to be I know this because that little girl is Me

Somewhere there's someone who dreams of your smile and finds your presence in life worthwhile so when you are lonely remember it's true somebody somewhere is thinking of you.
To get to heaven first you have to die.

LIfe sucks, love sucks, u suck.

An eye for an eye makes this world blind(puncte de suspensie)

Why be difficult, when with a bit of effort, you can be impossible?

Damn right, I am good un bed: I can sleep for days.

There always are two opinions – mine and the wrong one

Of all the things I’ve lost(puncte de suspensie)I miss my mind the most happy )

good girl (puncte de suspensie) bad intentionshee hee

Baby you think im gonna cry just because i lost you? Every time i lose one, i bounce back with two.
nOi mergem p sarma(puncte de suspensie)pasheste cu atentzie(puncte de suspensie)nu vrem sa cadem(puncte de suspensie).sub nOi e prapastia(puncte de suspensie)e lOmea cu vise spulberate(puncte de suspensie)ai grija cum calcihee hee
te salut in stil Armani ca sa moara toti dusmanii
01. Acela care nu se iubeste pe sine insusi nu stapaneste nimic pe lumea asta…
02. Acum cand te iubesc te rog nu spune NU doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu !
03. Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut, inca ii mai simt amprenta lui… 04. Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima(puncte de suspensie)
05. Ai grija de zambetul tau, de buzele tale, de sufletu meu(puncte de suspensie)Ai grija de inima mea(puncte de suspensie)Ai grija de noi si de dragostea noastra…
06. Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine(puncte de suspensie)
07. Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si iubirea incepe cu tine si cu mine
08. Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1', tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine(puncte de suspensie)
09. Alfabetul inepe cu A(puncte de suspensie) numaratoarea cu UNU(puncte de suspensie)supararea cu o LACRIMa(puncte de suspensie) dragostea cu tine INGERAS :X:X:X
10. am gasit un inamic cu numele de pupik(puncte de suspensie) ti-l trimit rapid ca e mic si l-am prostit(puncte de suspensie)e mort dupa buzele tale daca nu te pupa moare :*:*
11. Am nevoie de 5 minute din viata ta: in primul sa te sarut, in al 2-lea sa-ti spun ca mi-e dor de tine, in al 3-lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine(puncte de suspensie)
12. Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi(puncte de suspensie)

13. Am sa-ti spun un cuvant care doare: IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu (puncte de suspensie)
14. Ar trebui sa te denunt pentru trafic de droguri! Dar nu o fac pentru ca sunt dependenta(puncte de suspensie) si as muri fara o doza zilnica din sarutarile tale!
15. As vrea acum sa ma trezesc cu un sarut, cu tine, sa-ti spun ca te iubesc, sa ma atingi pe mine, sa nu conteze vreun prieten ci numai tu si eu. TE IUBESC!
16. As vrea sa colorez padurea, Sa pot s-o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri…
01. Cioc-cioc ! - Cine-i ? - Berea ! - Intra !
02. A gresi este omeneste(puncte de suspensie)totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste(puncte de suspensie)
03. A pretty girl can kiss a guy(puncte de suspensie)a bird can kiss a butterfly(puncte de suspensie)the rising sun can kiss the grass(puncte de suspensie)but you my friend! yes you! YOU CAN KISS MY ASS !
04. Abia astept sa apari pe mess(puncte de suspensie)
05. Abonatul yahoo Messenger nu poate fi contactat. Incercati mai tarziu. Sau mai bine nu
06. Acuma m-am trezit ! Pa, ma culc(puncte de suspensie)
07. Alti numara cate stele is, da io cate nu-s(puncte de suspensie) "
08. Am citit ca tutunul dauneaza si m-am lasat de fumat! Am citit ca alcoolul dauneaza si. m-am lasat de baut ! Am citit ca sexul dauneaza si? m-am lasat de? citit !
09. Am luat o razna(puncte de suspensie)promit sa o dau inapoi(puncte de suspensie)
10. Am un cap perfect patrat !
11. Angajez CLOWN. Rog seriozitate!
12. Arati asa de bine, incat era sa fac infarct!
13. Asa pisica tii cainele ocupat peste 20 soareci de lup secunde canar un arici idiot! acuma citeste fara animale(puncte de suspensie)
14. Astazi eram in biserica si cand ma uit la cucoana de langa mine, isi aprindea tigara.(puncte de suspensie)Doamne sa scap berea din mana nu alta(puncte de suspensie)
15. ATENTIE daunez grav sanatatii !
16. Atunci cand te simti trist si descumpanit, gandeste-te ca odata ai fost cel mai tare si mai rapid spermatozoid dintre toti.
17. Ballentine`s Day !
18. Banii nu fac fericirea, o cumpara gata facuta !
19. Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari(puncte de suspensie)
20. Bate si ti se v-a deschide(puncte de suspensie)proces penal!
21. Beau bere(puncte de suspensie)sa-l fac spritz pe Jack Daniel`s
22. Bine o zis(puncte de suspensie)cine o zis(puncte de suspensie)cand o zis(puncte de suspensie)ce-o zis(puncte de suspensie)
23. Brb, particip la olimpiada "100 de metri mers de alcoolist".
24. Buna ziua!Compania DUREX va anunta ca nasterea dumneavoastra a fost cauzata de o eroare tehnica. NE CEREM SCUZE!
25. Buna, sunt un virus romanesc, dar din cauza tehnologiei sarace din tara mea nu sunt in stare sa-i fac nimic calculatorului tau. Te rog, fii dragut, sterge un fisier de-al tau si pretinde ca esti speriat
26. Busy(puncte de suspensie)fac recensamantul la piticii de pe creier(puncte de suspensie)DND ca iar le pierd sirul.
27. Ca sa-ti atingi obiectivele trebuie sa fii un visator… asa ca nu mai pierde vremea, trimite totul la naiba si du-te sa te culci !
28. Calare(puncte de suspensie) pe situatie!
29. Cand am sa ma fac mare, vreau sa ma fac macara(puncte de suspensie)
30. Cand e cald judec la rece(puncte de suspensie)berile!
31. Cand eram mic eram obisnuit sa-i fac cu mana domnului politzist(puncte de suspensie)acuma m-am zgarcit(puncte de suspensie)ii arat doar un deget.
32. Cateodata stau si ma gandesc daca eu intradevar pot gandii…
33. Caut cu lumanarea(puncte de suspensie) gasesc aproape orice !
34. Caut loc pentru. cershit(puncte de suspensie)cine ma ajuta sa gasesc primeste 40% din castig !
35. Ce ciuda imi este ca nu imi iese schema aia cum o da Ronaldinho de 7 ori in bara !
36. Ce dai bah, nu stii sa-njuri ?
37. Ce faci dom’ne? Uite bine, absolut nimic !
38. Ce statusuri aveti fratilor , v-ati facut cu totii filozofi ?
39. Ceea ce se afla in stanga acestui status se numeste barbatul ideal(puncte de suspensie)
40. Chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit.
41. Cine vrea plictiseala?(puncte de suspensie) o da eu pe gratis !
42. Cine`i harnic si munceste, are tot ce vrea. Cine`i prost si leneveste, are tot asa(puncte de suspensie)
43. Coafez gaini(puncte de suspensie)pret avantajos .
44. Copil tembel(puncte de suspensie)pierdut borcan zacusca
45. Cred ca imi place ceva, dar nu stiu sigur ce?!
46. Cu coasa printre vecini(puncte de suspensie)
47. Cum mata sa spui ca portocala are gust de branza topita?
48. Curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America, si pe altii sa asculte la usa
49. Daca ai portofelul gros, inseamna ca e plin de maruntis…
50. Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza(puncte de suspensie)
51. Daca as avea SuperGlue(puncte de suspensie)as lipi ID`ul tau cu al meu(puncte de suspensie) sa fim impreuna si pe net ! happy
52. Daca dragoste nu e(puncte de suspensie)atunci facem.
53. Daca esti bou si vrei sa te arunci de pe o cladire datorita unei fete , sa te gandesti inainte mai boule ca ai coarne si nu aripi !
54. Daca esti invizibil, poarta-te ca atare !
55. Daca femeia ar fi buna, si Dumnezeu ar avea una.
56. Daca nu reusesti din prima, adio sarituri cu parasutaaaaaa(puncte de suspensie)

| ExpoLOGO a răspuns:

Buna, uite aici un site unde gasesti statusuri puse pe categorii, sunt noi noute;)

http://goo.gl/9wNIc

Merci de funda;)

| zeg685 a răspuns:

Ca tine gasesc si in recicle bin. pe mine nu ma gasesti nici pe google

| Riyukii a răspuns:

Pamantul e patrat, zice Cosbuc cand e beat, Eminescu din mormant:du-te dracul` ca ii rotund
DnD, filozofez asupra datului ignore