| AliceIzza a întrebat:

Hey! Sunt fata si am 14 ani. Peste o saptamana merg intr-o tabara. Chestia este ca merge si baiatul de care imi place ( crush-ul meu). O sa fie o tabar draguta dar am nevoie de cateva sfaturi despre cum sa ma comport cu el in tabara dar si cum sa ma imbrac ok, ca sa-i fac pe plac ( tinand cont ca sunt intr-o tabara si nu vreau sa par prea fudula). Chiar il plac mult si vreau saiasa totuo bine. De asemenea si un sfat despre cum sa ma apropii de el ar fi bine venit. Va rog mult sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Ciubotele a răspuns:

Fii naturala.Nu incerca sa te schimbi pentru cineva.Si te poti imbraca in ceva casual, nu trebuie sa fie ceva prea sofisticat

| AliceIzza explică (pentru Ciubotele):

Mersiii. Nu vreau sa ma schimb...doar sa ma apropii de el. Faza e ca eu cred ca si el simte ceva pentru mine dar nici unul nu face ceva......complicat

| AliceIzza explică (pentru Ciubotele):

Chestia e ca si el simte ceva pentru mine si eu la fel pentru el dar nu facem nimic. Suntem buni prieteni si ne intelegem foarte bine. Chiar vreau sa iasa ok. Nu vreau sa ma schimb pentru el dar e ok...

| Ciubotele a răspuns (pentru AliceIzza):

Ii poti spune ca il placi.Nu cred ca se intampla nimic rau daca ii spui adevarul. Dupa poate o sa fiti si impreuna. Daca el spune ca nu simte nimic pentru tine peste cateva zile ii poti spune ca nu iti mai place de el.

| AliceIzza explică (pentru Ciubotele):

E usor cand o spui pe din-afara. El e un baiat caruia nu ii plac fetele disperate sau fetele cu gura mare. Am o prietena care l-a placut ( si inca il place dar ma rog) si i-a spus chestia asta si el s-a simtit jenat si prost si nu a mai vorbit cu fata aia. E dragut si destept. Eu oricum i-am spus asta. Am fost obligata oricum intr-un joc si am spus de cine mi-a placut. Am spus ca mi-a placut si de el iar el era de fata. Suntem buni prieteni si vreau ca pana la sfarsitul taberei sa fi facut ceva. O sa iti urmez sfatul oricum. MERSIIII. O sa fiu eu insumi. happy

7 răspunsuri:
| MushroomSheep a răspuns:

Depinde cum l-a abordat de a inceput sa o evite.
Tu spui ca sunteti prieteni buni, nu? Deci presupun ca ati mai avut discutii intime ( despre relatii, d-astea).
Ii poti spune "Vreau sa port o discutie serioasa cu tine" si sa ii comunici tot ceea ce simti, sigura pe tine, ca daca te vede confuza, ametita, zapacita, poate se sperie, ca mai exista cazuri, si nu iti mai raspunde.Ii ceri clar un raspuns, daca ti-ar oferi o sansa sau nu.Succes! happy

| StefanyaKaty a răspuns:

Buna si eu mam confruntat cu aceasta problema. Uite sfatul meu : DOAR SA FI TU ÎNSUȚI! Fi naturală nu îți schimba stilul pentru el!

| Elodiagh a răspuns:

Fii tu însăți! nu trebuie sa te îmbraci intr-un fel doar pentru a impresiona un băiat, dacă nu te place asa cum ești înseamnă ca nu e alesul