| arnoldthebest a întrebat:

Hey! Sunt invitat la o zi de nastere mai exact majorat si nu stiu cum as putea sa refuz.Nu vreau sa ma duc pentru ca stau foarte prost cu banii si nu vreau sa cheltuiesc.

Răspuns Câştigător
| 10roxana10 a răspuns:

Pai sa -i spui si tu ai o problema sau ca esti racit, sau pleci cu parintii la bunici etc...

daca este un prieten bun te va intelege

funda?

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie, insa la mine nu banii sunt problema, ci alt motiv pentru care nu vreau sa merg. Poti spune ca nu ai posibilitatea de a ajunge in ziua respectiva findca a intervenit ceva urgent (nu trebuie sa dai prea multe explicatii pana la urma, daca nu vrei) sau ca nu te lasa ai tai (poti folosi asta doar daca ar putea fi cazul si daca persoana in cauza te-ar crede, depinde).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune ca pleci din localitate.