| NiGhTmArE_1556 a întrebat:

Hey, sunt nou aici. As vrea sa-mi dati un sfat: daca eu plac o fata(am 12 ani si si ea are) fata comunica cu mine. nu ma badjogoreste cand o salut imi raspunde... dar cum pot sa-i spun ca o iubesc. mi-e rusine sa i-o spun in fata... dati-mi sfaturi ceva (care mi se pare cel mai bun fundita!)

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Buna!

Sfatul meu este ca pentru inceput sa comunici mai mult cu fata respectiva [pe mess ar fi cel mai indicat]. Poti face rost de numarul ei de telefon, si din cand in cand s-o mai intrebi ce mai face printr-un sms, etc.
Astfel te vei apropia mai mult de ea.
Daca ti-e rusine sa ii spui ce simti, noi, fetele avem darul de a simti daca cine tine la noi. Daca tu vei incerca sa te apropii de ea, sa comunicati, sa ii lasi cateva comentarii pe hi5, eu stiu,... eventual sa ii iei apararea daca e la o adica, sa o ajuti...
Sper ca ai inteles ideea, si faptul ca eu te sfatuiesc sa faci in asa fel incat ea sa observe ca tu o simpatizezi, si astfel atunci cand ii vei spune ce simti pentru ea [fata in fata, prin telefon, pe mess] sa nu ramana blocata si sa nu stie ce sa-ti raspunda, ci ea sa se astepte mai mult sau mai putin la asa cevawinking

Aaa.sau poti sa iei legatura cu cea mai bguna prietena a iei, si sa o intrebi daca si ea te-ar simpatiza, sau "din greseala" sa scapi cateva complimente la adresa fetei respective...

Succes!

9 răspunsuri:
| NoBoDy_7286 a răspuns:

Deci cel mai important e sa nu-i spui direct asa:"te iubesc!"ca o sa rada de tine
apropiete e ea
fa-i complimente
dai un suc ceva...
si dupa sa incerci sa ii spui
sper ca te-am ajutat
daca nu scuze crying

| FartsMaker a răspuns:

1Daca ai si u si ea id spune-i pe mess
2Spunei-o intr-un mod hilar

| Dek a răspuns:

Si eu am 12 ani.Aceasi problema am avut-o si eu. Dar mi-am facut curaj! In primul rand fa-i complimente directe dar subrile! Iar faza cu spusu co iubesti spune-i in fata sau pe messwinking. Iar dupa aceea spune-i dc o placi si ea te va aprecia pentru curajul tau.Continua sa vorbesti cu ea si sa o ajuti daca are nevoie de cevawinking(oferate tu) Conduo acasa de la scl iesi cu ea pe afara si dupa aceea treci la urmatoruml nivellwinking. Succesbig grin

| NiGhTmArE_1556 explică:

Ptcateube: nu sunt sigur ca e genul de persoana
NoBoDy:nu am tupeul sa-i spun direct
different:nu sunt genul de persoana sa abordeze asa situatia... dar este utilala un moment dat
MollyAikka:asta am sa o pun in practica neaparat! imi place!
คиค:cred ca observa ca o simpatizez! daca si ea ma suna...ma intreaba ce fac... si imi place ce mi-ai scris(nu are hi5 si nici eu )
EU98:u esti scurt si la obiact parcastraight face
Manuelovic:are ID de massdoar caaici sta la binici dar nare PCcrying

deci sumarul: ea comunica cu mine imi zice tot ce ii trece prin cap... IERI MA INVITAT CU ROLELE AFARA! DAR cand eram gata sa ies afara ghionul si-a facut locul: trebuia sa stea cu verisorul ei o ora... dar o sa o invit eu cu rolele maine si o sa-i spun la un moment dat:te plac. tu ma placi? ce ziceti o sa mearga? am emotii!

| NiGhTmArE_1556 explică:

Am uitat sa mentionez ceva: suntem vis-a-vis(vizavi) un bloc de la varsta de 3 ani

| MollyAikka a răspuns:

Pai ai putea sa o intrebi daca vrea sa iasa afara cu tine prin fata blocului, in parc ma rog undeva linistit si sa incepi sa vorbesti cu ea ceva normal dupa care ai pute sa o intrebi ce crede despre tine sau sa ii zici tu cate ceva despre tine si apoi sa ii zici incet ca o placi nu cred ca e o idee buna sa ii spui asa direct de aia spun eu vorbeste mai intai despre ceva cu ea, nu ar trebui sa iti fie rusine multi baieti asteapta o fata sa le zica "te iubesc" si asta dupa mine e o greseala.Ca baiat e altceva ca fata iti ie frica ca te poate refuza sau ca o sa te ia peste picior.Ca baiat ar trebui sa iei ca tu sa incepi. Sper ca te-am ajutat pup pa love struck

| MollyAikka a răspuns:

Deci cum a decurs intalnirea? big grin

| ptcateube a răspuns:

Intreab`o ce face si spune-i apoi ca vrei sa-i spui ceva dar nu vrea ca asta sa afecteze prietenia voastra si spune-i at ca o ubesthiwinking sper sa-ti fie de ajutor

| deliciossssss a răspuns:

Cristina ( am dat un ex ) in timpul asta m-am atasat de tine. blushing nu prea stiu cum asa iti zic. dar te iubesc.