| anonim_4396 a întrebat:

Hey. sunt noua si ma bucur sa fiu aici! pentru inceput, sunt clasa a 7-a. si sunt foarte confuza. de ce? pai. unii zic stiinte sociale, altii filo-engleza. mie mi plac mult romana si engleza. dar va dati seama ca daca ma duc pe uman, dau de istorie, la care sunt praf. profa mea de istorie ne pune sa copiem din manual sau sa ne uitam la diferite filmulete plictisitoare. mai am varianta de real, dar eu urasc fizica, matematica mai ales. si cica pe real ai mai multe oportunitati. chiar nu stiu ce sa fac, dau funda!

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Oricum o să vă predea de la 0 istoria așa că stai calmă. Din ce ai zis tu, ar trebui clar să mergi pe filologie.
Aici persoană care a terminat mate-info, mi s-a potrivit profilul, însă dacă nu ți se potrivește degeaba dai la real. Poți după oricum să te duci la ce facultate vrei ( evident că dacă vei vrea una bazată pe științe reale o să-ți fie mult mai greu să recuperezi, dar nu e imposibil )
Nu-ți complica singură existența dând la un profil nepotrivit

| floriflorentina0123 a răspuns (pentru zurick):

Multumesc mult ❤

| zurick a răspuns (pentru floriflorentina0123):

Cu plăcere ^^