| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani. Am o mare problema. De curând am intrat in gimnaziu si toți băieții s-au îndrăgostit de mine. Băiatul cu care credeam ca nu voi fii nici odată împreuna s-a îndrăgostit de mine si acum suntem împreuna. Faza e ca eu nu il mai plac deoarece amicul lui ma place si îmi place si mie de el.
Cum sa ma despart de el?

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Alooo, mami ai doar 12 ani, chiar crezi si esti convinsa ca esti indragostita?:-o
Ma indoiesc ca tu cunosti acest sentiment.
De ce nu te bucuri de frumoasa varsta si de minunata copilarie? lasa baietii pentru mai tarziu, nu este un examen de capacitate si nici competitie sportiva sa alergi de la unu la altul.
Sti micuta si ar fi bine sa te axezi pe jocurile copilariei.
O sa vina si varsta cand vrei cu adevarat sa cunosti sentimentul iubirii
Pana atunci, bucura-te de zapadahappy
Un an nou fericithappy

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca suferi de sindromul superioritatii.Sau nu stii ce inseamna a te indragosti.Este si normal cand crezi asta fiind la varsta papusilor.Ai sa ramai fara niciunul cand alergi dupa mai multi.

| elyfel a răspuns:

S-au indragostit baietii de gimnaziu de tine? tongue Hai, fii serioasa si nu mai bate campii.Nici nu cunosti sentimentul de dragoste.De intrebarile astea sunt satula mai ales la copii nici de 13-14 ani.Nu mai minti! Nu te crede nimeni! Pa pa ii zici ca nu m-ai vrei sa ai legatura cu el si gata!

| Fatamuntilor a răspuns:

Asta da, problema.
La 12 anisori tu si cei ca tine confunzi,, indragoasteala'' cu simpatia
A fi indragostit un lucru mult mai profund care implica sentimente care tu la varsta si cei ca tine nu ai cum sa le cunosti. Uneori nici cei cu doi -trei ani mai mari.

Nu te compica...Stai de vorba cu colegii tai, iesiti la patinoar si cam atat!
Ai timp sa te indragostesti cu adevarat peste cativa ani, vei cunoaste acest sentiment!

| LenoreVoldaren a răspuns:

Bună. În primul rând nu vreau să par pisăloagă mai ales că nu sunt cu mult mai mare decât tine, dar este imposibil ca fraza "toți băieții s-au îndrăgostit de mine" să fie adevărată. Nici dacă ai fi "miss universe" băieții nu s-ar putea "îndrăgosti" de o necunoscută așa una-două. Și eu văd că tu confunzi atracția fizică cu "a te îndrăgosti". Îți place de cineva cum arată, cum se poartă, dar nimic mai mult. Dar a te îndrăgosti e complet altceva și se întâmplă când cunoști cu adevărat o persoană.
Și după cum au zis și ceilalți de mai sus, dacă băieții te salută și se mai bagă în seamă cu tine nu înseamnă că sunt îndrăgostiți de tine! Punct!
La vârsta ta mai bine ți-ai vedea de copilărie, de școală, de prietenii adevărați și mai lasă tu iubiții și serialele precum "violetta" la o parte că doar îți umple capul cu prostii. Succes!

| flytothemoon a răspuns:

Pai, daca nu-l placi... de ce **** te-ai mai cuplat cu el!? "Toti baietii s-au indragostit de mine", parerea mea ca e doar se poarta frumos! Si dupa cum ai terminat "intrebarea" pot sa jur ca o sa vrei sa fii cu 90 % din ei. Nu este okay deloc! Pentru ca ai 12 ani, pentru ca celelalte te vor cataloga "c*rva" ca mai nou asa se numeste o fata care schimba baietii ca pe sosete, pentru ca esti inca la o varsta mica pentru baieti, trebuie sa pui osu` la invatat acum, nu altceva! Funda?

| darrio2007 a răspuns (pentru flytothemoon):

Mai vrei si funda de la ea? Dupa ce ai facut-o cu ou si cu otet.

| flytothemoon a răspuns (pentru darrio2007):

laughing)

| Maiuta a răspuns:

Sunt de acord cu ceilalti,chiar daca ei au spus-o ca oamenii pesteri, foarte dur si rece, hai s-o batem, ce ziceti? au dreptate, insa

| elyfel a răspuns (pentru Maiuta):

Daca pune intrebari proaste raspunsurile vor fi si pe masura corect? big grin

| Maiuta a răspuns (pentru elyfel):

Da,dar va cam ramane traumatizata de la aceste raspunsuri si isi va da seama mai incolo ca e o prostie cam tot ce se intampla acum laughing

| Marghy a răspuns:

Tu la 11-12 ani ai iubit? Copii porsti nici macar nu stiti ce e aia o relatie dar voi sunteti impreuna. Vai si amar

| AndreeaFrummmmmm a răspuns:

Uhmmm... in primul rand, niste copii de 12 ani pot fi indragostiti doar de parintii lor.
In al 2 lea rand, tu ar trebui sa acorzi atentie asupra scolii, decat baietilor, deoarece ai timp destul.

| Rusu_Stefan_1989 a răspuns:

Prima oara cand aud asa ceva.Nu prea vad cum "toti baietii sa se indragosteasca de tine". Esti la varsta la care ti se aprind calcaiele si incepi sa-ti intre figuri in cap si chestii noi gen: iubit, dragoste, sex, dragoste la prima vedere si alte cele. Daca un baiat intra in vorba cu tine, asta nu inseamna ca este indragostit de tine.Si sa stii ca faza cu "cuplarea", ai doar 12 ani, nu trebuie neaparat sa te combini cu primul baiat care iti zice"salut" chiar daca nu il placi, nu te obliga nimeni