| ஐஐ a întrebat:

Hey, TPU am auzit ca de revelion trebuie sa-ti pui o dorinta.
Se indeplineste cu adevarat sau doar asa trebuie sa iti doresti ceva?

Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Hey! Si eu am auzit de chestia asta, dar pana acum nu am incercat-o! O sa incerc diseara, la 00:00! Trebuie sa fie ora fixa!
Cat despre intrebarea ta,nu sunt sigura ca dorinta se indeplineste! Pana nu vad si pana nu incerc, nu cred! Asa ca bafta diseara, si sa iti pui o dorinta! Daca se va indeplini si in anii urmatori, inseamna ca este adevarat!
Un An Nou plin de sanatate, noroc si bucurie!

Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Nu cred ca se implineste!

| kmarianak a răspuns:

Depinde de fiecare, de cat de mult iti doresti acel lucru... adevar sau supertitie... cine poate sti?
Vezi aici mai multe chestii... http://www.galeriile-samira.ro/superstitii-si-obiceiuri-de-anul-nou.html

| gєσяgιαηα a răspuns:

Am auzit si eu de asta big grin. Pune-ti o dorinta la noapte si vezi daca se va indeplini, daca se indeplineste vei sti raspunsul

| HueyFreeman a răspuns:

Romanica, tara numarul unu a superstitiosilor. Este doar o superstitie.

| Carmen100 a răspuns:

Bunabig grin Iarlaughing
Mda si cu dorinta asta...mie nu mi s-a indeplinit nici una.
P.S : In fiecare an imi pun aceeasi dorintalaughingrolling on the floorlaughingrolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Chronicles a răspuns:

Este doar o superstiţie, nimic mai mult.

| christianchristian a răspuns:

Trebuie doar sa crezi ca se va intampla ca atunci sigur se va intamplawinking

| Diano4ka1 a răspuns:

Eu tot am auzit de asa ceva dar mie mi se pare ca trebuie tu sa faci primul pas pentru ca toate dorintele sa se indeplineasca

| Whendis a răspuns:

Eu nu stiu daca chiar se indeplineste... dar e frumos/bine sa visezi. De fapt, daca iti doresti ceva cu adevarat se va indeplini, dar nu neaparat acum, de revelion. big grin