| teiube a întrebat:

Este adevărat ca de Revelion daca îți pui o dorința se îndeplinește?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Totul este sa crezi in tine!

11 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Daca o pui catre nimeni, nu.
Daca o pui catre Dumnezeu sau catre Maica Domnului, se poate implini.

| CinevaNou a răspuns (pentru costis):

Cred ca ii confunzi cu duhul din lampa.

| 愛日本 a răspuns:

Daca pui una gen : Vreau 1000000 de dolari, atunci un.

| danay72 a răspuns:

Nu e adevarat, sunt superstitii.

| Narcis2007 a răspuns:

Nu

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da, depinde de dorinta! si eu vreau sa mai fiu copil si nu se poate

| Lawliet14 a răspuns:

Dorintele mele nu s-au implinit in ultimii ani DAR probabil ca nici n-am stiut cere. Probabil daca e spre Divinitate si din toata inima, cred ca da. Si daca mai si meriti, nu sa fii un ipocrit. De genul ca faci multe rele, esti un om rau, si iti doresti ceva frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tine.

| DarkAndDreary a răspuns:

Nope.

| sappy a răspuns:

Depinde cat de credul esti!

| xNotBad a răspuns:

Daca tu crezi in tine si esti foarte hotarat sa faci un anumit lucru, e foarte posibil sa reusesti. De aici si faza cu rugatul la Dumnezeu, daca realizam un lucru, nu ne dam seama ca noi insine suntem cauza.