| vάĝàвøήτ a întrebat:

am auzit că Sâmbătă 15 Septembrie e festivitatea in toate şcoliile, se dă orarul, cărţiile etc şi şcoala se incepe pe 17. Este adevărat?

Răspuns Câştigător
| Unbelievable a răspuns:

Bună. Uite ce e: pentru început, școala începea pe 10. Apoi, s-a amânat cu o săptămână. Dar această regulă s-a modificat, deoarece s-a hotărât ca festivitatea de deschidere să fie pe data de 15, adică sâmbătă. La un moment dat, fiecare școală își organiza festivitatea. Unii pe 15, alții pe 17. Într-un final, s-a hotărât să rămână pe 17, fără alte intervenții. Deci LUNI se începe școala. Succes!

4 răspunsuri:
| ExpertInLove a răspuns:

Am auzit si eu da nu stiu daca este adevarat.

| simonafrumoasa a răspuns:

Da o fuga pana la scoala sau sunati diriginta. la mine se incepe luni. Bafta! si vezi ca s-ar putea sa difere de la o scoala la alta. PUP! pa pa!

| lululica a răspuns:

Draga mea, scoala incepea initial pe 19 septembrie.Acum incepe pe 17 septembrie adica ne ducem pe data de 17 septembrie la scoala si ni se dau cartile si ni se spune orarul.Acum te-ai mai lamurit? Si apropo primesc funda?

| Gabby5 a răspuns:

Mai bine suni la secretariat, sau îţi suni diriginta, sau mergi la şcoală, liceu să fi sigură, eu de ex. sunt boboc şi am fost la liceu şi am deschiderea luni.