| AnnaAnnca897 a întrebat:

Hey, TPU am avut o relatie cu un tip, dragut dulce care imi ofera trandafiri si ciocolata mereu, si care imi scria si poezii la inceput am crezut ca sunt indragostita maxim de el, iar apoi icetul cu icetul nu mai simteam asta, si mi-a parut foarte rau de asta. Am fost foarte stresata cu scoala, temele..cu timpul si alte probleme si m-am despartit de el crying cu toate ca baiatul nu merita sa-i fac una ca asta. A acceptat cu greu, si m-am despartit de el plangand, iar acum nici nu mai vorbeste cu mine..au trecut cateva zile, il vad trist dupa statusurile de pe facebook, si imi pare foarte rau, dar cel mai important credeam ca imi va fi bine fara el, dar imie foarte dor de le, si simt ca il iubesc mai mult ca oricand1 Sunt constienta de greseala pe care am facut-o dar, ce pot sa mai fac acum? La cel mai bun sfat sau parere funda. :*

Răspuns Câştigător
| fel2603 a răspuns:

Buna Anna,
Despartirile sunt dureroase pentru ambele parti, dar fac parte din viata. Dupa un timp unii din noi avem tendinta de a uita ce nu a mers bine in relatie si de a avea regrete cu privire la separare. Incerca sa iti aduci aminte exact motivele pentru care ai decis sa te desparti de el. Fa o lista cu argumente pro si contra, apoi poti decide daca vei incerca sa te impaci cu el sau nu. Fii foarte atenta, se poate sa va impacati si sa realizezi din nou dupa scurt timp ca nu vrei sa fiti impreuna, asta il va rani si mai mult.