| BrAmBuReL43 a întrebat:

am doar 10 ani si mama ma dispera de fiecaredata eu vreau sa mor sa nu mai traiesc pentru ca ma dispera frate, pe o prietena de-a mea mama ei o lasa de la orice ora afara sa se duka la prieteni bine dupa ce mananca, dar pe mine cu greu. azi 23.06.2011 m-am certat cu ea pentru ca i-am dat paletele de batminton unei prietene pentru ca avea nevoie de ele si mama mi-a zis unde sunt paletele si daca nu le aduc ma bate cu cureaua si deja innebunesc daca as putea sa ies sa imi iau paletele de la accea fata as faceo dar nu pot pentru ca nu mai am voie afara ce panamea sa fac!? imi vine sa ma omor cu cutitu dar doare si nu vreau, PS:mama are 55 de ani si tata 63 iar fratemiu 22 si nu putea sa ma apere
acum stau ca fraiera in casa da de-al d.r.cu ca nu ma pun sa citesc uite asa razbunare, dar ce credeti mai vb eu cu ea, ham, poa sa faca ce vrea ea dar eu nu o mai iubesc nu nimic deja e de ajuns tipa la mine fara niciun motiv, daca aveti niste explicati sa imi ziceti! FUNDA a da si mai e ceva nu o sa-i zic de palete ca le-am imprumutat pentru ca ea nu intelege imi cearta prieteni cand ei ma apara si tipa ca sa ma dau la o parte deci categoric este stupid foarte stupid FUNDA VOT CE VRETI NU ajutati-ma SA SCAP ODATA DE FEMEIA asta scuze de categorie

10 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Cum sa scapi de mama ta?
Daca Doamne fereste ar pati ceva maine, vei vedea ca nu e atat de bine fara ea pe cat crezi tu ca e.
Vei "scapa"de ea in momentul in care vei fi majora si libera sa iti gasesti o casa si un loc de munca cu care sa te intretii.
Crezi ca daca nu citesti, te razbuni pe ea? Nici vorba. Daca citesti, pentru tine faci asta.
Tu ce ai vrea sa faci la varsta de 10 ani? Sa umbli pe strazi la ce ora vrei tu? Sa umbli pe la prieteni acasa fara sa spui nimanui?
Data viittoare cand vrei sa imprumuti ceva, intreaba daca poti mai intai si nu te mai certa.Ai fost certata mai mult pentru ca ai facut ceva fara stirea mamei, nu pentru faptul ca ai dat niste palete uei prietene.Nu esti destul de mare ca sa faci lucruri de capul tau.
La varsta asta ar trebui sa fii cu papusile in parc, nu sa te gandesti cum sa te omori.

| Nicoleta a răspuns:

Gandeste-te ca face lucrurile astea nu ca sa iti faca rau, ci ca sa te protejeze.Vezi si tu ce e in lumea asta doar.Pentru ea esti un copil.Cu timpul, pe masura ce cresti, vei primi libertate mai multe.Nu poti fi independenta dintr-o data.

| DamiPapucii a răspuns:

O mama nu iti poate ura copilul.Ea vrea doar sa te protejeze poate ca te iubeste prea mult.

| kryss99 a răspuns:

Nicoleta are mare dreptate!

| Paulicamm a răspuns:

Inteleg ca vrea sa te protejeze da nici chiar asa! Daca te bate asa si nu vrei sa te omori fa plangere la Protectia Minorului.
P.S. Cati ani ziceai ca ai?

| Ingerulrebei a răspuns (pentru Paulicamm):

Ti-e lene sa te uiti in intrebare? Are 10 (pentru cand a postat-o scuze daca e de acum mult timp dar abia acum am vazut intrebarea.)

| PastilutzaColorata a răspuns:

Poi daca te bate asa de tare mai bine ai suna la un centur de palsament dar poate ca te si protejeaza eu as spune ca ar trebui sa ai o discutie cu ea fara rusine si fara nimic! spune-i ce simti si ca ar trebui sa te mai lase libera altfel nu stiu ce vei face cand vei fi mare daca iti poarta atata grije trebuie sa te lase pentru. ca de acum in colo urmeaza sa iti porti singura de grije sper ca te-am ajutat cu ceva! o zi buna si sper sa se termine dezastrul si certurile!

| NiceBrownEyes a răspuns:

Te-ai gandit vreodata.ca ea vrea doar sa te protejeze.de unii...i.d.i.o.t.i...sunt oameni care umbla pe strazi. si au probleme mintale.sau sunt beti.gandestete.iar cu razbunarea.nu e o solutie.pana la urma.tuh iti faci rau. daca nu citesti mai incolo o sati fie rau.in viata o sa fie foarte greu.invata cat mai bine.big grin succes.

| OaNaDouaPuncteIcs a răspuns:

Offfff...Cred ca esti destul de mare...
Deci iti zic sincer:mama ta vrea sa te apere,de aia nu te lasa singura in parc si alte alea...Iar referitor la palete.Zi-i prietenei tale sa ti le aduka(sun-o)
Dar daca vrei sa pari ingerasul perfect al mamei sa nu-i iesi din cuvant.
Din moment ce are aceste accese este bine sa te feresti de ea sau s-o asculti.
Apropo,la faza,,nu o mai iubesc" asta nu poate sa fie adevarat pentru ca si eu zic de multe ori,nu te mai iubesc mama, esti o rea, etc.Dar in momentele grele trebuie sa fim alaturi una de cealalta!

| StoicaAndi a răspuns:

Imi vine sa plang.Scrii numai prostii nu e bine dc vrei sa scapi de femeia asta? Orice mama are calitatile ei.Dar daca vrei sa te lase in pace incearca sa iei note bune la scoala (liceu).Fa-i un cadou ceva sa se multumeasca.Si este si vina ta mai intai cerei voie intainte sai dai paletele prietenei tale. Daca nu merge zii sa se poarte mai frumos cu tine. Sper ca te-am ajutat