| Anonimus937382 a întrebat:

Hey TPU, Am fantezii despre moarte, nu pentru că vreau să mor, ci pentru că aștept cu nerăbdare ziua în care suferința mea se va sfârși, de asemenea, există ceva mort care putrezește în interiorul meu, mă va otrăvi într-o zi, sunt sigur de asta.Toată lumea va muri oricum până la urmă nimic nu contează. Totul se va termina în cele din urmă, dar nimic nu contează, pentru că totul se întoarce în neant experiența lor în această viață va dispărea la fel ca a ta și a mea, odată ce murim nu va mai fi nicio amintire, nicio conştiinţă, nicio emoţie.Nu cred că ar fi trebuit să trăiesc în această lume, poate era prea devreme pentru mine, poate trebuia să mă nasc peste câteva decenii sau poate nu trebuia să mă nasc deloc. dar acum sunt aici şi sufăr și nu vreau să fiu aici și las timpul să mă ruineze, mă simt fără suflet şi rece. Cum pot să opresc durerea, când tristețea este tot ce am cunoscut vreodată? Ea face parte din mine.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De fapt tu când ne-ai MINȚIT, aici:

https://www.tpu.ro/......in-trupul/

sau aici:

https://www.tpu.ro/......are-copii/

| Anonimus937382 explică (pentru sierra1):

Și ce legătură au întrebările alea cu ceea ce simt eu în interiorul meu? Dacă ajut pe cineva sau dacă iubesc pe cineva înseamnă că sunt fericit? dacă vrei sa știi femeia aia nu vrea să aibă nimic cu mine, asta este unul dintre motivele pentru care sunt trist și da sunt un băiat trans. Ești cumva tranfob?

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimus937382):

Legătura e că ai mințit și cred că și acum minți de ingheață apele:

" Anonimus937382: Hmă va otrăvi într-o zi, sunt sigur de asta"

| Anonimus937382 explică (pentru sierra1):

Nu văd unde minte? ca am spus că iubesc o femeie, pe care o și ajut, da o fac, dar ea pe mine nu ma iubește, ce legătură are asta cu minciuna? dacă crezi ca mint nu mai comenta și vedeți de treaba ta.

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimus937382):

Ești când băiat când fată ai când 19 când 20 ani. Exersezi minciunile așa cum respiri?

| Anonimus937382 explică (pentru sierra1):

Sunt băiat trans* Am specificat asta, și când am scris 19 m-am corectat mai jos. vedeți de treaba ta

| sammie a răspuns:

Fă activități deschise. Cum ar fi să ieși la shopping cu prieteni, la starbucks, la film etc etc. Sau să ieși afară cu bicicleta, să alergi în timp ce asculți muzică sau să faci activități care să te distragă de la gândurile astea. Când o să-ți revi o să râzi când o să observi cât de inutile au fost ( în afară chestiile cu suicidere care sunt nocive pentru organism )

Dacă nu îți sunt de folos aceste sfaturi mai bine ai merge la un psiholog.winking

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimus937382):

Mai slăbește-ne cu transul tău. Minți de ingheață apele - aia-i concluzia. Dă-i 'nainte, doar e treaba ta