| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus o data intrebabrea aceasta, dar nu am primit un raspuns care ma poate ajuta... Parintii mei ma obliga sa merg la un majorat, iar eu nu vreau. Cum as putea scapa sa nu merg? Imi dau seama ca daca as avea piciorul rupt laughing sau daca as fi bolnava de ceva, nu m-ar mai trimite la majorat. Bineinteles, nu vreau sa imi rup piciorul sau ceva de genul, vreau doar sa ma prefac, sambata e majoratul, iar luni cand merg la scoala, sa imi treaca. Deci imi da cineva vreo idee? Ma ajuta cineva? Multumesc! :*

6 răspunsuri:
| justagirl21 a răspuns:

Ii spui deschis verde-n fata, si va intelege... daca nu merge asa,atunci ii spui:'mama, acum sunt majora, nu mai sunt un bebelus ca sa-mi spui ce sa fac si sa-mi impui unele lucruri! pot decide singura si m-am hotarat sa nu ma duc la majorat! succes!happy

| BebelushaRoz a răspuns (pentru justagirl21):

Nu functioneaza laughing deocamdata ei imi dau bani, ei ma intretin. Imi zic "cum sa nu mergi la majorat la verisoara ta?" cand e vorba de asta sunt batuti in cap si nu inteleg ce le spun... asa am patit si la fratele ei, m-au obligat sa merg si nu m-am simtit bine deloc. Nu am cunoscut pe nimeni si ady nu putea sa stea cu mine tot timpul, e ceva normal, avea si alti prieteni. din aceasta cauza nu vreau sa merg nici la diana, nu vreau sa stau singura toata noaptea, as muri de plictiseala. Si daca zic ca merg la maj si eu merg in alta parte, ei o sa afle ca mama e foarte buna prietena cu mama ei, sunt sigura ca o sa o intrebe de ce nu am mers la maj la fiica ei sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte sa mergi la majorat te imbeti! Aftfel parintii n-o sa te trimita beata la majoratlaughing

| BebelushaRoz a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma imbat si apoi raman fara telefon, internet, televizor, nu o sa am voie sa mai merg nicairi niciodata laughing) buna idee! probabil dupa ce imi revin o sa i-au si cateva palme de la mama... asta daca nu ma da afara din casa mai intai rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru BebelushaRoz):

Pai in cazu' asta am ramas fara idei laughing

| BebelushaRoz a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc oricum! tongue