| AlleAllexa10 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru, M-am saturat de cosuri pana peste cap! Nu stiu ce sa mai fac sau ce sa folosesc. Va rog frumos, dati-mi niste sfaturi. ( funda)

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Buna!

Este importanta si igiena. Spala-te in fiecare dimineata cu apa si sapun.
Foloseste Zynerit, care se gaseste la farmacie si costa pana in 30 de lei. Aplica de 2-3 ori pe zi si ele se vor usca foarte rapid. In 5-6 zile iti vor disparea cosurile.
Poti folosi si crema de galbenele, este buna si ea!

| XalexandraX a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Nu este asa de bun Zynerit poate sa provoace mai multe cosuri... eu m-am dat si nu a avut nici un efect

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Alcool iodat. Punctezi fiecare cos, il cumperi de la farmacie, te speli pe fata cand vrei sa iesi din casa, asta in cazul in care te dai ziua.Se ia foarte usor.Nu trebuie decat sa punctezi cu un betisor de urechi fiecare cos.Asta dupa ce te-ai spalat bine pe fata cu apa si sapun(dimineata si seara, pentru ca trebuie sa mentii o igiena). Dupa ce te-ai spalat(de alcool iodat) da-te cu o crema hidratanta, ti-o recomand pe cea de galbenele, dar sa nu pui cantitati mari.Sa stii ca poti seara sa te dai cu mai multa crema de galbenele.Mie una imi calmeaza iritatiile pielii.

| XalexandraX a răspuns:

Nu e deloc bine daca te dai cu ce ai auzit de la gigel ionel cine mai stie cine o sa-ti treaca acum dar dupa o sa-ti apara da nu o sa ai ce sa le faci fiecare persoana trebuie sa aiba tratamentul ei de acea iti recomand sa te duci la dermatolog si iti faci niste analize la sange si in functie de ce iti iese acolo trebuie luat tratamentul eu asa am facu si acum mai imi apar cateodata 2-3 la luna cand imi vine ciclul

| InnocentLoovee a răspuns:

Ai putea folosi crema, dar iti sugerez sa faci un tratament daca ai acnee, adica am o colega care avea, si a inceput sa faca un tratament si i-au trecut. Consulta-te cu cineva, zic eu. Sper ca ti-am fost de folos. Bafta! :*