| CristiGoodRRR a întrebat:

Hey tpu.Am muschi si patratele, dar am un strat de grasime subtire care le impedica sa se vada foarte bine. (Am o viata foarte activa). Intrebare mea este:Cum sa dau jos acel strat de grasime, fara sa pierd din masa musculara, si fara sa imi calculez caloriile care ar trebui sa le consum zilnic? DAU FUNDA PENTRU CELE MAI BUNE RASPUNSURI! MERSI!

2 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Fara sa iti calculezi caloriile nu prea ai cum, ca sa te definesti mai tare trebuie sa fi intr-un deficit caloric si sa ti nivelul proteinelor ridicat pentru a nu pierde din masa.

| CristiGoodRRR explică (pentru DrGoogle):

De unde sa stiu cate calorii are mancare care o consum?