| dulcikaTa2112 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru: acum cateva saptamani a inceput sa imi paca de un baiat. Dupa ceva timp am aflat ca si el ma place, problema era ca mai placea o fata, iar acea fata ii placea de el. Am inceput sa ma inteleg din ce in ce mai bine cu el, iar treburile decurgeau perefect. Cand nu era fata aia ma saruta, ma imbratisa etc...dar cand era si ea nici nu ma mai baga in seama. Am avut o discutie foarte serioasa cu el pe tema asta si am lamurit totul. El sta in Anglia si cu o seara inainte de a pleca am stat cu el si am aflat ca s-a plictisit de acea fata. Restul serii a decurs foarte bine, totul era perfect. Acum ca am plecat imi este foarte dor de el si nu-l pot uita. Se intoarce in iarna asta. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Lyndsey a răspuns:

Buna! De obicei asa li se intampla multor fete: se indragostesc de baiatul nepotrivit! Asta este! Insa, intr-un final va aparea si printul calare pe calul alb, bla bla bla.hee hee Deci, povestea asta este relativ simpla, insa incurcata oarecum. Eu una, daca as fi in locul tau, nu as accepta o asemenea relatie. Cum adica sa fie indragostit de amandoua? Nu, nu se poate! Cu siguranta el a fost impreuna cu fata respectiva si de aceea nu face anumite gesturi cand este si ea de fata. Sigur mai are sentimente fata de ea. Nu e un lucru bun ca se plictisese repede. Oare de ce? Poate de vina este chiar el. Atata timp cat el e acolo, te poate minti frumos ca te iubeste si ca nu mai stiu eu ce, in timp ce isi petrece timpul cu diferite fete. Parerea mea este ca cel mai bine e sa te departezi de el, sa fiti DOAR prieteni, dar sa nu-l uiti. Nu iti pot zice sa-l uiti, cum nu-i pot zice unei pietre sa se miste din loc, fara sa o ating! Aminteste-ti clipele frumoase petrecute impreuna si gandeste-te ca lumea e plina de baieti frumosi, sinceri si care nu s-ar plictisi de o fata nici daca ar avea doua vieti. Cel mai important lucru este ca decizia iti apartine: daca doresti, il poti avea, riscul fiind suferinta indelungata. Nu te amagi degeaba, nu te merita! Bye-bye! kiss

| dulcikaTa2112 explică (pentru Lyndsey):

Mersi mult pentru sfaturi! o sa ma gandesc la ce ai zis si cred ca ai dreptate in mare parte

3 răspunsuri:
| Bianca306 a răspuns:

Si tu nu crezi ca de tine se va plitisi repede, crezi ca tu esti mai cu " coarne"?

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey puppy dog eyes Din cate ai zis,baiatul nu e foarte serios, eu de obicei incurajez pe toti, dar gandeste-te :atata timp fara sa il vezi straight face el poate fi in Anglia cu multe fete si + nu e serios, din moment ce,, s-aplictisit de fata respectiva`` se poate plictisi si de tine straight face puppy dog eyes Sfatul meu : nu pune suflet :* incearca sa il consideri prieten si atat pana va veti vedea din nou si vei vedea cum se compotra atuci puppy dog eyes

Te pup si succes puppy dog eyes daca mai ai vreo intrebare, nu ezitawinkingsi spune-mi :*
puppy dog eyes