| L2tbx a întrebat:

Am nevoie de niste diete care sa dea rezultate pls tongue Fundaa! :*

2 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Eu am luat cateva kilograme in plus la inceputul anului. timp de cateva saptamani am baut cate 2 litri de ceai de fructe in fiecare zi(fara zahar sau indulcitori) si nu am mancat nimic dupa ora 18.Nu e "o dieta" tocmai complicata, dar functioneaza

| madapostolache a răspuns:

- 3 zile fructe: nu mai mult de 2kg si nu mai mult de o banana.
Aici puteti manca:
- salate de fructe, combinate cu fructe uscate, e voie;
- mere coapte cu multa scortisoara si chiar banana coapta;
-compot, dar fara zahar, doar indulcitor (care este nasanatos dupa parerea mea, deci mai bine fara)
-sucuri de fructe proaspete, orice combinatii, dar repet FRUCTE,
-ceai si multa apa.

- 3 zile legume: nu multi cartofi, mazare, fasole, porumb, masline.
Aici intra:
- salate de tot felul cu o lingurita de ulei de masline si otet;
-supe crema de legume, de care vreti voi, dar fara ulei;
- ciorbe de legume;
- mancare de tip ghiveci, dar fara ulei;
-legume la gratar sau fierte.

- urmeaza greul dietei, dar nu imposibilul, 3 zile doar orez.
Aici intra:
- orez fiert simplu sau cu condimente,
- orez cu sos de soia.
Succes:*