| pamparam20 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi daca vreti sa ma ascultati bine daca nu asta e acum 3 saptamani am mers la un curs si mam asezat langa un baiat cu care facusem cunostintza exact in ziua aceea putin mai devreme cand ne-am intalnit pe hol tot la acel curs.

cand m-am asezat pe scaun ne-am salutat si apoi mi-am deschis cartea deoarece era inceput cursul iar eu intarziasem putin.cand mi-am deschis cartea el a luat din cartea lui un bilet pe care era trecut numele si nr lui de mobil si mi-a zis : da-mi un bip oricand vrei tu si te sun apoi a zambit. nu stiam sigur daca il plac mai ales ca nu-l cunosteam dar imi place aspectul lui fizic si felul de a vorbi. am ajuns acasa si nu i-am dat bip in saptamana respectiva iar duminica urmatoare ne-am intalnit din nou la curs si nu am prea vorbit doar la sfarsit a venit la mine si mi-a zis : hey ce mai faci? am vb putin apoi a incheiat cu : si vezi ce faci poate imi dai si tu un bip am mai asteptat doua zile si marti i-am dat un mesaj. si mi-a raspuns : ma bucur foarte mult ca ai reusit si am am vorbit destul de mult prin mesaje. urmatoarea zi ma gandeam ca poate imi va da el mesaj sau ceva dar nu s-a intamplat. am mai asteptat o zis si joi i-am dat tot eu mesaj, am vb din nou si pare fericit cand ii dau mesaj ca tot trimite :-p apoi mi-a zis daca vreau sa ies cu el dar nu i-am raspuns pe loc ca am vrut sa nu par disperata dupa el. dar am observat ca daca nu incep eu o coversatie daca nu-i dau eu prima sms el nu trimite nimic. e interesat de mine sau nu? azi ma voi vedea din nou cu el la curs dar pentru ultima data ca se incheie cursul. ce sa fac? nu stiu cum sa procedez si nu stiu ce vrea de fapt ajutati-ma va rog multumesc

Răspuns Câştigător
| allynNa20 a răspuns:

Dupa cum ai scris tipul pare de treaba. Eu zic sa tii legtura cu el. Poate nu iti trimite el primul SMS deoarece crede ca te deranjeaza si nu vrea sa te supere. Uita-te cu atentie la el si daca e respectuos si atent, inseamna ca e baiat bun. Incercati sa va imprieteniti. Nu strica cu nimic sa fiti amici. Daca pare ca te ocoleste cu privirea ori e timid, ori si-a dat seama ca nu te placesad, dar mai bine intreaba-l ca sa fii sigura. Sper ca te-am ajutathappy

| pamparam20 explică (pentru allynNa20):

Nu ma ocoleste cu privirea deloc. daca cumva ni se intersectieaza privirile continua sa se uite la mine pana imi mut eu privirea in alta parte.hee hee :-psi da e respectuos si sper sa ai dreptate la faza cu mesajele happymersi kiss

1 răspuns: