| Accero a întrebat:

am nevoie mare de voi mai mult ca niciodata! Am o situatie precara si critica la scoala. AM medii bune si foarte bune, dar sunt in stare foarte critica la purtare, pentru ca eu sunt o fire mai vulcanica si cu un simt al onoarei prea mare pentru tara noastra, nu am incetat niciodata sa spun ceea ce cred fix pe fata, si nu m-am oprit din drumul meu. Insa acum, la final cand mai am 1 saptamana, trebuie sa gasesc o solutie sa scap si sa reusesc sa imi iasa cel putin 5, va rog, caut solutii... cine stie astept orice.

7 răspunsuri:
| EddyEnergyStar a răspuns:

Incearca sa te mai linistesti: cere-ti scuze de la colegi, daca ia-i suparat(stiu ca e foarte greu, dar ce nu face omul pentru o medie buna)...si la ore incearca sa raspunzi cat mai mult, sau macar sa fii foarte linistit mai ales cand ai ora cu dirigintele/diriginta arata ca te-ai "cumintit"...

| Accero explică (pentru EddyEnergyStar):

Frate nu mai fac ore in care sa ma "cumintesc" problema e ca trebuie sa ma ocup maxim pana luni, hai marti, iar ore nu mai fac, caci nu am nevoie, fac numai cei corigenti, iar eu am medii peste 8 la toate doar purtarea care mi-ar putea strica un an al naibii de bun, sad

| EddyEnergyStar a răspuns (pentru Accero):

Felicitari pentru celelalte medii, cat despre media la puratare, nu stiu...roaga-te de dirig/diriga sa ti-o schimbe... promite-le ca la anul vei fi muuuuult mai cuminte si ca nu vor regreta la anul' ca ti-au marit-o.
Bafta multa, succes!

| Accero explică (pentru EddyEnergyStar):

Mdea usor de zis greu de facut, am un orgoliu si-o mandrie... dar mz, am nevoie mare

| EddyEnergyStar a răspuns (pentru Accero):

Cred ca stiu cum eee...
Dar inceara totusi sa sari peste...fa si tu un sacrificiu pentru viitorul tauwinking
Si sa stii ca nu te umilesti..doar e o cauza nobila...si e cu privire la tine si la viitorul tau, nu?

| Accero explică (pentru EddyEnergyStar):

Corect, ai dreptate, stiu ca asta e calea cea buna, dar stiu ca daca fac asta n-o sa mai ma pot uita in oglinda multa vreme, si o sa ma simt atat de prost sad

| EddyEnergyStar a răspuns (pentru Accero):

Curaj...incercarea moarte n-are... Daca ti-e atat de greu, gandeste-te cum ar fi daca ai ramane repetent.
Bafta multa! si curaj!