| IubesteEa a întrebat:

am o intrebare deseori la noi la scoala avem un nebun in clasa care isi bate joc de totiii colegii lui si e cam prost asa de felul lui si de mine la fel am rezistat cat am putut dar tot el ma invins nu am putut sa rezist sa isi bata joc de mine dar tot continua spuneti-mi si mie niste proverbe replici tari ca sa mai taca odata din gura sa il rasplatesc cu aceeasi moneda si sa ma lase in pace! si se ia si de culoarea pielii mele si etc... fara prostii dau funda si vot la restul mersi!love struck

1 răspuns:
| anca35 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu-l mai bagi in seama. Daca il bagi in seama ii dai importanta! Dar hai ca-ti spun niste replici:
"Rade ciob de oala sparta!"
"Daca ai fi bogat pe cat esti de prost ai fi milionar!"