| Mri_Maria_1994 a întrebat:

am o problema cu o prietena de a mea, i-am spus o chestie pe care credeam ca e adv(si inca cred) despre o persoana (ca nu o suporta pe prietena mea), evident era bff-ul meu si aveam incredere ca nu o sa ii spuna asta persoanei respective sau sa i spuna fara sa ma bage pe mine in discutie...M am certat cu ea aseara pentru ca practic prietenia mea cu persoana aceea nu mai exista, si i am spus ca din cauza ei s-a intamplat asta, la care ea mi-a spus ca daca spuneam adevarul nu avea de ce sa se supere persoana respectiva(aici o alta intrebare:Cum rahat sa nu te superi cand spui un secret al ei altei persoane)Si ea sustine ca daca o persoana nu te suporta, daca o intrebi o sa iti spuna daca o intrebi treaba asta ca e adevarat, avand in vedere ca timp de 4 ani nu o sa va mai vorbiti si nu ar fi in avantajul ei pentru ca e liceu si na.
Deci vreau sa va pun 2 intrebari:
1.E normal ca bff ul tau sa ii spuna persoanei respective despre tine avand in vedere ca tu doar ai zis ceea ce crezi si a facut bine ca a spus ca eu i am spus asta si ar fi putut sa nu dea nume.
2.Cand o persoana nu te suporta, si tu o sa o intrebi asta iti va raspunde vreodata :da nu te suport.fiind abia clasa a 9a si stand in aceeasi clasa?