| s3ker a întrebat:

Am o problema foarte grava un prieten de al meu era cu o fata acum nu mai este nu ii mai place de ea eu am incercat so o impac pe ea sa nu mai fie suparata ca a lasat-o dar cu timpul a inceput sa imi placa de ea bun....am mai vorbit cu ea chesti despre scoala amuzante diferite subiecte dar azi dimineata a spus "Ok, stii ce? Gata. M-ai facut sa uit de (subsemnatul prieten) bagand aberatii si de mine si de el. Nu mai vreau nimic de la tine, esti de treaba dar gata. Nu mai vreau. Pot sa imi vad singura de viata. Si nu-ti dau nicio explicatie." i-am spus ca imi cer scuze ca nu stiu ce etc....ma simt foarte prost si nu mai am chef de nimic acum crying( nu vreau sa aud raspunsuri gen"Laso in pace" pentru ca o plac foarte mult;(((
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ruxi300 a răspuns:

Incearca sa o abordezi putin diferit sau sa ii vorbesti in fata (este cel mai bine asa) poate are probleme cu parintii sau trece printr-o perioada mai grea.Incearca sa o intelegi.Succes!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca a "acceptat" ajutorul tau dezinteresat dar in momentul de fata nu accepta/doreste prietenia ta cat despre dragoste sau iubire nici nu poate fi vorba deoarece pur si simplu nu te place.

| s3ker explică (pentru corbulalbrosu):

Te inseli amarnic am facut primul pas vorbim ca prieteni acum happy

| neutrino a răspuns:

Explica-i de ce va mai gasi greu un baiat asa ca tine.

| s3ker explică:

Hei baieti am facut un pas i-am spus ca nu ma mai intereseaza fostul prieten si ca doar vom vorbi lucruri normale si suntem amici happy astept pasulurmator s-o scot in oras cred...laughing))))

| NeverG1v3Up a răspuns:

Cati ani are fata? happy
Stii care-i treaba? In situatii de genul asta, cand chiar iti pasa de o fata, si n-ai mai avut experiente asemanatoare inainte, e greu sa accepti sfatul altora, si sa-ti calci pe inima.

Treaba e ca sunt lucruri prin care cred ca a trecut orice baiat, sau va trece pana la varsta de 20 de ani happy. Pe internet, lumea numeste asta "friendzone". Adica situatia aia in care te intelegi foarte bine cu o fata, ajunge sa-ti placa de ea, dar pentru ea esti doar "un prieten" sau "cel mai bun prieten".

Sincer, eu te-as considera fericit pentru ca ti-a zis in fata ca nu mai are nevoie de tine; macar sa nu-ti faci sperante degeaba.

Imi pare rau sa te dezamagesc, tar trebuie sa uiti si sa mergi mai departewinking Banuiesc ca ai mai putin de 30 de ani :p Ai tot timpul in fata ca sa cunosti fete care chiar vor stii sa aprecieze prietenia ta. Fata asta nu te merita!winking

Asa cum am spus, e greu sa accepti sfatul altora in situatii de genul (dupa cum chiar si tu ai specificat). Majoritatea trebuie sa se loveasca ei insisi cu capul te tavan, inainte sa accepte ca ceilalti au avut dreptate.

Multa bafta, si ai grija de tine! Nu te lasa descurajat din pricina unei fete, chiar daca e tocmai aceea pe care o placi atat de multwinking Sunt si lucruri mai importante, in special la varsta ta.