| fancyLadyGaga a întrebat:

am o problema grava...Recent am palmuit o individa. Ea o mers la politie sa depuna plangere,Povestea-i lunga dar un detaliu ar fi ca ea prima o sarit la bataie si eu m-am ferit si i-am dat o palmalaughing
Niste prieteni, mi-or zis ca se face dosar penal...Si ca o sa mearga politia la scoala,desii era in afara scolii cele petrecute.

Intrebarea era, ce este dosarul penal? Si cu ce ar influenta ceva? Avand in vedere ca am 15 ani..Multumesc anticipat si fundita

Răspuns Câştigător
| Lady21 a răspuns:

Dosarul penal se intocmeste pentru infractiunile grave si te priveaza de anuminte drepturi ca cetatean, si esti judecat pentru fapta comisa fie in libertate fie in arest preventiv, doar ca tu pentru ca ai palmuit-o doar nu o sa te bage la inchiosare, poate doar o amenta de vreo 100 de le 50 de lei cam asa, dar nu cred pentru ca poitia are treburi mai importante decat sa iti dea amenda ca ai palmuit-o doar nu ai omorat-o laughing si ce parintii tai nu ti-au dat palme in copilarie? Hai ca cateodata da si ce trebuia sa faca politia? Sa le dea amenda? laughing laughing laughing Funda?