| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema! Intr-o zi diriginta i-a zis unei colega sa faca o trupa de dans cu cateva fete. Ea a acceptat. Apoi am mai vorbit eu cu o pritenena si ea mi-a zis ca o sa faca un casting si o sa aleaga pe cine vrea acea fata.Eu i-am zis prietenei mele ca vreau sa particip si ea a zis ca nu e sigura. Dupa toata asta eu m-am antrenat un pic, iar ieri am aflat ca deja s-au ales fetele pentru dans...culmea prietena cu care am vorbit si inca 3 fete cu care fata aleasa se intelege destul de bine.Azi una dintre fete a zis ca nu mai vrea si a renuntat. Dupa ele au inceput antrenamentul.In timpul antrenamentului a venit profa de sport care le-a lasat sa faca dansul si a zis uneia dintre fete ca nu se descurca prea bine si ca dansul nu le poate iesi cu ea. Fata s-a suparat si a plecat. A venit in clasa si a inceput sa planga. Diriginta era cu noi si a intrebat-o ce a patit. Ea i-a zis ca profa i-a zis ca nu stie sa danseze. Ea a mai zis ca nu a inteles dansul si ca vroia sa i se mai explice o data o iar fata care era liderul si inventase dansul i-a repetat dansul de cateva ori dar ea tot nu intelegea si atunci i-a zis profa sa plece. Dupa cateva minute la pauza am mers la baie si erau colegele mele acolo. Fata care a fost data afara inca plangea. Ea ne-a tot explicat ca ea nu intelegea si ca trebuia sa-i explice si nu stiu ce. Dupa pauza a cea prietena a inceput sa planga ca era suparata ca toata lumea e suparata pe ea acum ca face dansul iar diriga i-a zis ca e prea dramatica si ca nu e treaba ei si sa nu mai planga. Apoi cand am ajuns acasa am vorbit cu prietena care mi-a zis ca nu vrea si tot a intrat si am intrebat-o cum s-au ales echipele. Ea mi-a zis ca a intrebat pe toata lumea si n-a vrut nimeni.Eu i-am zis ca unele fetele nu stiau de dans si de fapt ele vroiau dar nu au fost intrebate. Apoi nu stiu ce a inteles ea pentru ca mi-a zis ca eu le acuz pe ele(ea si cele 2 fete care mai fac dansul)ca nu au mai bagat fete.De fapt eu doar am intrebat-o de ce unele nu stiau pentru ca asa mi-au zis fetele. Apoi a trimis convorbirea uneia dintre fete care fac dansul si sigur a mai adaugat ea ceva pentru ca atunci cand fata acea a aflat imediat s-a luat de mine ca le acuz eu pe ele si sa nu ma amestec ca ziua scolii va fi in fiecare an si sa nu mai fac de ranita.Eu i-am zis ca nu fac pe ranita si ca nu stiu ce a inteles pentru ca nu am zis asta si ca toata nebunia asta s-a intamplat din cauza ca diriginta a zis ceva si toata lumea a facut pe dos. Apoi i-am inchis si i-am zis acele prietene ca nu a facut bine ca a trimis convorbirea acele fete pentru ca a inrautatit situatia. Ea mi-a zis ca nimeni nu o intelege si ca nimeni nu o sustine si ca nu e vina ei de tot ce se intampla. Oricum i-am inchis si am sunat-o pe fata care era sefa. Ea mi-a zis ca a rugat-o pe acea prietena sa intrebe fetele(cea ce mie mi-a zis ca nu ea a intrebat ci alta fata)si ca toate i-au raspuns ca nu vor.Eu i-am zis toata intamplarea si mi-a zis ca si ea crede ca prietena acea a cam exagerat.Am mai vorbit cu ea despre niste chestii si apoi am inchis.Acum eu ce sa mai cred? Stiu ca acea fata zice adevarul! Dar acum nu stiu daca pe acea fata o mai pot numi prietena pentru ca m-a mintit intr-un fel ca sa nu intru pentru ca mi-a zis ca nu stie daca intra apoi dintr-o data e in echipa! Eu ce sa cred? Plz dati-mi sfaturi! Dau funda!:*Ms.

Răspuns Câştigător
| eusicumine_4355 a răspuns:

Sfatul nr 1.
Uita-te la un intreg sezon din Kick Buttowski.
Sfatul nr 2.
Fa-ti curat in camera si apoi in toata locuinta(este un antrenament de chestie psihica deci daca nu te ajuta pe tine sigur iti ajuta parintii)
Sfatul nr 3
Fa-ti temele
Sfatul nr 5
Daca toate chestiile de mai sus nu te ajuta in problema inseamna ca nu e una adevarata.Si in legatura cu funda nu-ti fa griji, sunt aici sa te ajutwinking