| Lavinia260 a întrebat:

Am si eu o problema si as vrea niste pareri si sfaturi.Din sem 2 a venit in clasa un baiat nou.La inceput ne-am mai certat noi prin clasa dar de ceva vreme ne intelegem foarte bine.Adica vorbim despre multe chestii, inclusiv cand el s-a despartit de prietena lui a venit la mine sa-mi ceara sfaturi cum sa treaca peste asta.Si bineinteles ca l-am ajutat pentru ca eu il plac.Nu stiu daca si el simte acelasi lucru.Eu am vazut la el niste mici"semne". Adica prin ore radem, odata eram in curte si eram suparata si a venit la mine si m-a intrebat ce am.{doar ca a intervenit o colega sa ne spuna ca a venit profa si nu am apucat sa ne zicem multe}.La 8 martie mi-a adus doar mie un buchet mare de flori, iar la celelalte fete doar cate o ciocolata.Nu stiu ce sa cred exact si nu stiu ce sa fac.Sa astept sa faca el primul pas? Vreau pareri... happy

Răspuns Câştigător
| AnneMarye001 a răspuns:

Buna! din cate mi-ai descris observ ca si el te place.Eu as zice ca dupa ce va mai trece o perioada si iti mai arata din ce in ce mai multe,, semne" atunci sa va dati din vorba in vorba pana sa ajungi sa-l intrebi daca te place mai mult ca o prietena si daca vrea sa formati un cuplu, dar nu te grabi. Sper sa te fi ajutat.Mult noroc si sper sa fi-ti fericiti daca veti forma un cuplu

| Lavinia260 explică (pentru AnneMarye001):

Multumesc oricum toturor pentru sfat.Si cred ca asa am sa si fac.mai astept pareri! merci :*

3 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Pai din moment ce doar tie ti-a adus un buchet (imens) de flori, iar celorlalte ciocolata e clar ca nu-I esti indiferenta. Cel mai bine este sa vorbiti doar voi doi fara nimeni altcineva, altfel nimeni nu va face nici un pas, asta doar daca nu-I prea timid...winking

| Zuzazozo a răspuns:

Eu cred ca si el te place.Da-i semne cat mai evidente ca-l placi si daca iti raspunde cam la fel inseamna ca sigur te place. Si in legatura cu buchetul de flori, inseamna ca te considera mai importanta decat restul colegelor tale.
Bafta!:*