| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mai veche! Cu prietenul meu! Am trecut printr-o perioada mai delicata si l-am ranit de multe ori! In 2 zile! Si i-am spus tot ce i-am ascuns. aproape tot. Nu i-am zis ca am vorbit cu un tip pe mess si l-am fraierit ca il plac doar ca sa fac caterinca putin! Si i-am dat ignore apoi! Tipu' ala vine la noi la liceu! Si eu i-am spus prietenului lui ca am facut misto de el doar asa. Si nu vreau ca prietenul meu sa afle asta! Si mi-e frica ca va afla nu stiu cum dar o va face. Nu vreau nici sa-i spun pentru ca o sa vrea sa ne despartim, asta tine de trecut! Acum 2-3 luni a fost asta...si o sa-mi spuna ca de ce nu i-am zis mai repede si altele..Nu stiu ce sa fac. Ar avea de unde sa afle? Am nevoie de sfaturi! Nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| Nicolletaaa a răspuns:

Buna Criss.
Nu te speria...
El o sa afle la un moment dat adevarul de la prietenii lui sau de la un anonim care sa te dea de gol.
Dar daca te intreaba cumva de asa ceva atunci fi sincera cu el sau ii spui ceva de genu:

ex 1 : " Imi pare rau ca nu ti-am spus, eu m-am temut ca o sa te desparti de mine, nu ti-am spus din cauza asta ...nu ca nu am incredere in tine".

ex2: " Aveam nevoie sa ma distrez si eu umpicut, eram plictisita de moarte...si plus nu te-am inselat cu el sau chestii de genu."

ex3 : "Stiu...si imi pare rau ca nu ti-am spus, nu se va mai intampla."

ex4: "Nu te supara dar tu cu cine tii?, cu el sau cu mine"?

ex5 :." Nu stiu ce sa spun..."

Dar acum pe bune...
De ce sa se supere?! Pentru numele lui Dumnezeu.
Tu sa nu te superi cand el face caterinca cu fetele pe mess sau facebook?
Sau ca pune : kiss la anumite fete?
HA! Treci peste.
Daca el nu tine cu tine si se supara de la o banala intamplare haioasa...
Atunci nu te iubea cu adevarat!

Bafta:*

| Florinapopica a răspuns (pentru Nicolletaaa):

Se supara draga meastraight face! Nimeni nu-l cunoaste cum o fac eu! De aceea am venit aici pe TPU ca nu stiu ce sa fac! Il cunosc, e cel mai incapatanat baiat de pe fata pamantului! Si mi-a zis ca data viitoare cand mai gresesc nu mai iarta.dar faza asta tine de trecut...Sunt in ceata rau nu stiu ce sa fac:-

| Nicolletaaa a răspuns (pentru Florinapopica):

Uite Criss...nu te supara din cauza asta.sad
Daca e incapatanat trebuie sa inteleaga ca te-ai plictisit si ai vrut sa faci misto de cineva (Sa te distrezi si tu un pic cu ceva)
Pun pariu ca si el ti-a gresit de multe ori si nu ti-a spus inca.

| Florinapopica a răspuns (pentru Nicolletaaa):

Cred ca da.straight face Da-mi add! pop.criss95

| Nicolletaaa a răspuns (pentru Florinapopica):

Ok te-am bagat in lista.
XD

11 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Suporti consecintele. Data viitoare stii ce sa nu faci

| Florinapopica a răspuns (pentru victorandrei):

Si sa ii zic? Sa se desparta de mine? Consecinta asta s-o suport?straight face

| Nicolletaaa a răspuns (pentru Florinapopica):

Criss...
Trebuie doar sa ii spui daca are incredere in tine.
Sa ii spui adevarul.
Sa ii spui ca doar te-ai jucat cu acel baiat si ca nu l-ai inselat pe el.
Daca te iubeste cu adevarat atunci te va ierta.
Dar daca il minti...el va afla...si va fi mai rau sad

| Florinapopica a răspuns (pentru Nicolletaaa):

Si-a pierdut increderea in mine! De abia si-a recastigat-o! Nu mai stiu ce sa faccrying! Nu l-am inselat! Nu! Am vorbit de 2 ori cu ala! Si i-am dat ignore! Dar el nu o sa inteleaga! Sunt disperatastraight face

| ριтιкaa a răspuns:

Buna! Stii te inteleg perfect am facut si eu la fel dar dupa ceva timp i-am spus el mi-a cerut parola de la id sa vada ce am vb cu el si alte chestii si nu m-am certat cu el deloc.A spus ca data viitoare sa nu mai fac asa sau daca vreau sa fac caterinca sa ii spun si asa am si facut.Mie imi place foarte mult sa imi bat joc de cineva pentru ca cineva si-a batut joc de mine si am jurat ca o sa imi bat si eu joc la randul meu ....ma rog in fine treaba e ca tu ar trebui sa ii fii fidela si sa ii spui totul, chiar daca faci o greseala o data ce ai gresit si apoi recunosti greseala e pe jumatate iertata.Eu ti-as sugera sa stai serios de vorba cu el si sa ii spui adevarul. Bafta!

| Florinapopica a răspuns (pentru ριтιкaa):

Mi-e greu sa ii spun acum, dupa atata timp! Am facut mai multe si toate i le-am spus dar asta am ezitat sa i-o zic! El e mai diferit de alti baieti! E incapatanat si tot timpul trebuie sa aiba dreptate! Si nu lasa de la el! Si mi-a zis ca data viitoare cand mai gresesc nu mai sta de vorba cu mine! Asta tine de trecut, nu de prezent! Dar il cunosc si nu stiu ce sa fac... tipu ala e rusinos si nu are cui sa zica!

| Nicolletaaa a răspuns (pentru ριтιкaa):

Dar tu nu intelegi.
De ea nu si-a bautut nimeni joc...
Ea doar s-a distrat pentru ca se plictisea poate...