| Denisa00000 a întrebat:

Hey,TPU!
Am o problema mare.
Vreau sa slabesc, untr-un timp scurt.sunt fff grasă, in special la picioare pentru ca burta este destul de ok, pot spune chiar disproportionata fata de picioare. Am soldurile foarte late si inestetice. Bun, si intrebarea este: stiti vreo dieta sau un sport care m-ar putea ajuta?
Uita-ti aici masurile
Inaltime :1, 58.; greutate :50 kg.; bust: 87 cm; abdomen 60 cm, solduri: 90 cm. Orice sfat este bine venit insa nu vreau sa vad comm-uri de genu "accepta-te asa cum esti" sau chestii de genu pentru ca aceste fraze le aud zilnic de la cei apropiati.
A da, tin sa mentionez ca nu e ceva genetic adica, ambii parinti sunt slabi iar eu in urma cu 2 ani eram scobitoare dar nah stiti cum e kfk si mc...happy
A da si am 15 ani.happy

Răspuns Câştigător
| Corina92 a răspuns:

Poti incerca sa incluzi in alimentatie telina,ajuta la slabit,o poti rade si impreuna cu un morcov ras sa iti faci un fel de salata si sa o mananci de cateva ori pe zi,desigur pe langa mai mananci si mancare dar incearca sa scoti din alimentatie painea,ciocolata, pastele, chips-urile si fara fast food.Iar pe langa mult sport, poti incerca sa cauti tutoriale pe Youtube si sa faci acasa in fata calculatorului, zumba, aerobic. orice dar sa fie miscare si neaparat sa nu mai mananci dupa ora 6 seara. Sporhappy