| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru băieți/barbati:

Ce părere aveți despre fetele/femeile voluptoase/plinuțe/grăsuțe/împlinite sau cum vreți voi sa le spuneți?

In jurul meu vad atâtea si sunt geloasa! Au ceva special! Eu nu sunt inca una dar sunt pe aproape >8-. Am auzit ca unii ar fi topiți. Am o colega superba, ochi albaștri, blonda, cuminte, deșteaptă si cu mult bun simt (la fel sunt si eu numai ca sunt șatena cu ochii de culoarea verde/turcoaz), e plinuța si e complexata de asta. I-am spus ca eu nu mi-o pot imagina alt fel! Ca aratam minunat! Orice haina arata super pe noi. Multi se uita după noi. Anul asta eram bobocițe si chiar băieți din a 12-a ne-au spus cat de frumoase suntem. Ea inca e complexata. Se face grasa, ca are burta. Si eu am burtica si nu am nimic cu asta. Sunt mai multe in jurul meu care trăiesc cu gândul ca nimeni nu se uita la ele. Chiar așa e? Eu zic ca sufletul, caracterul, inteligenta si igiena e pe primul loc! Si ca o burtica nu ar trebui sa stea in calea fericirii. Cate sotii nu sunt așa? Si ce bine se înțeleg cu sotii lor. Stau o viață împreună! Nu le-ar da pe nici un fotomodel!

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce părere aveți despre fetele/femeile voluptoase/plinuțe/grăsuțe/împlinite sau cum vreți voi sa le spuneți?

nici una, ce parere sa am despre ce nu cunosc, e imatur sa judeci un om daca nu il cunosti

| Freya1 a răspuns:

Cand am fost mai mica am fost extrem de slaba, nu aveam nici 45 de kg si asta pana cam pe la 20.
In urma unui accident nasol in care am ramas imobilizata la pat termen mai lung am inceput sa ma ingras cam mult.Norocul meu e ca am fost mereu destul de dezvoltata iar o data ce am luat in greutate mi-au mai crescut anumite parti ale corpului si acum am slabit la loc pana la kg medi (am 50 kg) si ma simt bine in pielea mea.Nu m-am plans niciodata ca sunt grasa atata timp cat stiu si sunt constienta ca imi modelez corpul cum vreau, ca am forme ca sa se vada ca sunt femeie.Nu ma deranjaza daca am putina burtica sau nu, pentru ca nimeni nu este perfect nici fizic nici psihic.
Si eu sunt de acord ca pe langa fizic conteaza foarte mult si sa va potriviti, ce gandire ai, ce conceptie de viata ai etc.

| OldSoul a răspuns:

Nu conteaza ca persoana respectiva, este slaba, perfecta, sau mai plinuta, cat timp ea arata in ansamblu bine, aia e tot ce cotneaza.
Plus ca gusturile nu se discuta, iar frumusetea este in ochii privitorului.

| HazelEyes77 a răspuns:

Fiecare cu gustul lui e adevarat.Sunt barbati care prefera femeile plinute si cu forme mai rotunjoare. Apoi daca iubesti omul de langa tine il iubesti asa cum este cu toate calitatile si imperfectiunile lui. Cateva kg in plus nu stau in calea dragostei. Eu am o fixatie cu fetele mai skinny fara forme generoase dar asta nu inseamna ca le consider dizgratioase pe cele mai plinute. Sunt unele cu trasaturi aparte cu ochii frumosi si expresivi si cu un zambet care te cucereste din prima astfel incat 4-5 kg in plus sau in minus conteaza prea putin.

| Dalmore a răspuns:

Ce legatura au ochii albastri cu grasimea de pe burta? Iti complimentezi corpul, apoi spui ca sufletul, caracterul, inteligenta sunt pe primul loc. laughing))) Sigur te incadrezi in descriere?
Daca as pune un kg pe mine m-ar alerga al meu laughing. Vorba cuiva de mai sus, nu cu sufletul faci sex. Eu am observat o chestie la fetele,, plinute'', au foarte mult tupeu si incredere in ele, chiar daca le rade lumea cand intorc spatele. Traiesc asa, intr-o bula, probabil din cauza ca au fost marginalizate, si-si imagineaza acolo ca sunt sefele Universului. E bine sa ai incredere in tine, dar ma indoiesc ca nu te-ar da al tau imediat pe un fotomodel daca ar avea ocazia laughing. Numai da-i-o. Si-o sa fii surprinsa.

Si ce bine se înțeleg cu sotii lor. Stau o viață împreună! - habar n-ai tu ce-i in familiile altora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti Plinuta acum, nu vreau sa-mi imaginez cum o sa fi mai târziu.
Da apreciaza baietii, dar doar pentru ca vor sã simta si ei niste sunci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-au murit laudatorii de iti faci singura publicitate sau ce? E penibil. Daca te simti bine grasa, bravo tie. Nu trebuie sa te lauzi si altora. Daaar, daca primeai atentia aia de care minti, nu mai puneai "intrebarea" asta, te asigur eu.
Ps. Da, conteaza sufletul, caracterul, inteligenta si igiena dar cand vine vorba de sex, doar una din astea 4 mai sus conteaza. Restul sunt de prisos. Nu faci sex cu sufletul cuiva. Cat despre faza cu fotomodel, cum a zis primul raspuns. Nu le-ar da pe altele ca tot ce-i posibil nu e alta care sa se uita la aia. Asa ca lasa dumele astea de 15 ani. In Italia sunt o gramada de mame care si dupa 3 ani de la nastere sunt cat vacile. Crezi ca barbatii aia nu ar vrea femeia dinainte de sarcina in dormitor? Ba da. Dar ce sa faca. Se multumesc cu putinul care il au pentru ca acum au copii. Ce viata naspa. Faptul ca esti mama/tata nu trebuie sa insemne sa uiti sa fii femeie/barbat.

| gheorghe699 a răspuns:

Gusturile nu se discuta,eu sunt topit dupa genul de femeie plinuta,cu un pic de burtica, iti spun sincer, ca nu as schimba cu un fotomodel, ador femeile plinute, mai ales ca ..ador sa le simt.

| Chasmere a răspuns:

Nu te sufoci in globul ala? Multi nu le-ar da pe un fotomodel pentru ca nu pot sa obtina unul, dar hai sa ne uitam la barbatii cu multi bani, situatia mai este similara? Stau o viata impreuna si sunt fericiti, ai stat cu ei 24 din 24 de ore ca sa stii daca sunt fericiti si ce fac cand nu sunt unul cu altul?
N-am nimic cu persoanele care au mai multe sau mai putine kg, fiecare face ce vrea cu propriul corp, exista oameni care prefera una din extremele astea, nu doar ce este " normal ". E important sa fii impacat cu tine insuti si daca ceva nu iti convine la tine sa faci tot ce iti sta in putere ca sa imbunatatesti acel lucru, daca doar se complexeaza ca e plinuta e cam praf.

| Freya1 a răspuns (pentru Chasmere):

Nu intru in polemici, nu te atac doar vreau sa aflu parerea ta in legatura cu o situatie.
Am o fosta colega de clasa (acum are 23, 24 de ani) ce este plinuta, da plinuta nu asa...nu pot sa iti dau poza pentru ca nu am dreptul plus ca pe Facebook nu prea are dar are un iubit la 1m80 si atletic chiar a facut inot sau atletism nu mai stiu exact ce.Este frumos si nu cred ca nu ar putea sa aiba o alta fata mai slaba sau etc.Intrebarea mea este, de ce sta cu ea daca are posibilitatea sa aiba o alta (chiar are)?
De ce sa isi ia un "fotomodel" cu creierul gol si ce vrea doar bani? Cand fie ca e grasa sau nu poate avea o femeie normala si de rand langa care se poate simti fericit si implinit.
Trebuie neaparat sa viseze la botox sau silicoane, e o implinire atat de mare sa aiba una silfida ce se fataie pe un "podium"?
Nu am nimic nici cu una nici cu alata ca am fost in spatele ambelor situatii.Am fost si slaba si plinuta pana sa ajung la o greutate medie in care sa ma simt comod.Doar vreau sa stiu parerea ta pentru ca ai aruncat o "bomba" cum s-ar spune ca noi femeile de rand ne facem doar iluzii ca barbatul nostru ne-ar placea si ca de fapt el viseaza la una "fotomodel" iar cu noi stau de mila sau ca nu au altceva mai bun de facut.

| Chasmere a răspuns (pentru Freya1):

Referitor la ultimul enunt, n-am zis asa ceva. Am mentionat ca exista barbati care prefera fetele plinute sau slabe, fiecare are gusturile lui, pe unii ii intereseaza doar fata sau alte aspecte.
Mi s-a parut exagerat sa spuna ca daca doi oameni stau toata viata impreuna si par fericiti este exact ce vede ea din exterior. laughing O femeie sau un barbat pot insela si daca il au acasa pe Zeus sau pe Afrodita.
Nu toate fetele care arata ca un fotomodel sau chiar profeseaza in industria asta nu au nimic in cap si vor doar bani, cum nici toate femeile " normale " sunt niste sfinte care nu sunt interesate sa obtina cat mai multe foloase materiale.
N-am vorbit despre toti barbatii de pe Terra. laughing Am spus ca multi, nu toti, dintre sotii aia care par intruchiparea perfectiunii pentru ea, nu le-ar da pe un fotomodel pentru ca nu isi permit unul nici pentru o aventura. Multi daca ar putea sa ajunga la unul mai mult ca sigur ar avea o aventura si probabil ar ramane si cu sotia pentru ca este o zona de confort, daca ar avea siguranta ca ar putea sa aiba pe oricine isi doresc ar iesi din zona aia de confort.

| Freya1 a răspuns (pentru Chasmere):

Stiu ca un fustangiu sau un curvar poate sa aiba langa el perfectiune intruchipata ca tot se uita dupa alta.
Din ce ai spus concluzia asta am tras-o si am tinut sa iti dau un exemplu la care sa vad ce parere ai. Oricum inselatul nu are scuza, si in nici un caz atunci cand e vorba sa inseli pe cineva pentru ca alta nu are burta sau un cu.r nu stiu cum, asta deja e prostie si imaturitate.De aceia nu te insori pana la 20 si ceva de ani ca sa cunosti fete/femei si sa iti alegi un tipar langa care sa stai.Asta incercam sa scot in evidenta ca si pe cele mai plinute si pe cele slabe exista cineva care sa le iubeasca nu trebuie sa fie perfecte si nici nu e obligatoriu ca toti barbatii sa isi doreasca fotomodele doar ca nu si le permit.

| gheorghe699 a răspuns (pentru Freya1):

D-na,observ ca sunt si comentarii sa le spun mai neprietenoase,dar eu va spun cu toata sinceritatea, ca intre un schelet cu silicoane si botox, as alege fara ezitare una plinuta, pentru ca acesta este genul de frumusete care ma incita, ma incanta, iar cei care spun ca un om cu bani ar alege altceva ..probabil,cred ca cei cu bani gandesc la fel, iubesc la fel.