| deea_1569 a întrebat:

Hey TPU`! Am revenit happy...Va rog frumos dati`mi sh mie niste status`uri de dragosteeee
cat mai frumoase love struck
Dau fundoi pentru cele mai noi si frumoase:X
Astept cat mai multe Raspunsuri! happy

3 răspunsuri:
| KaTtY a răspuns:

Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati

cand te iubeam erai cu ea: eu te vroiam, tu pe ea; m-ai facut sa te iubesc mult mai mult... tu nu m-ai pretuit de la 'nceput; iti spuneam vorbe dulci u raspundeai cu indiferenta si am aflat ca u esti prea nesimtit asa ca iti spun adio!

Nu pot sa traiesc fara sa iubesc, nu pot sa gandesc fara sa iubesc, nu pot sa mananc fara sa te am in gand toate astea doar pentru ca te iubesc

Daca as fi o pysyqutsa asj iubi un motanel, Dar asja sunt o fetita si iubesc un baietel

Te iubesc chiar daca tu nu stii, te doresc chiar daca nu stii, vreau sa te sarut chiar daca nu stii.Imi doresc toate astea azi

IubescK Doua Lucruri fine, Trandafirii si p tine, Trandafirii dimineatzSa, Iar pe Tine Toata viatsza

Iubirea nu se scrie pe o foaye ci, pe o inima curata

nu iubi cand esti eleva ca nu faci nimic la teza, stai cu ochii pe pereti si cu gandu' la baieti; d`ear fi teza o iubire as scrie la nebunie.

Nu iubi un blnd ca e vagabomt
Iubeste un brunet ca te saruta cu talent

mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea.Si`si zicea`:Fratee`. nu pot trai fara ea`.

Orice ar fi stiu ca ma iubeste pana la cer` Cu sufletul lui de baiat de cartier!

in dorinta de a fi destul de buna pentru tine, am devenit mult prea buna pentru tine

zi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma.Ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul

Degeaba imi spui ca ma iubesti cand u nu imi dovedesti, asa ca mai bine taki din gura si gaseste alta minkiuna

mi-e dor de vocea ta sa-mi spuna te iubesc mi-e dor de vocea ta sa-mi spuna te doresc. mi-e dor de tine te b3sk

te iubesc in stil gabana ca esti dulce ca bomboana te iubesc in stil armani sa ne moara toti dusmani te iubesc in stil versace chiar si-atunci cand n-am ce face

Doresck ca viata sa fie tesuta in florii de trandafiri a lovii o petala sa-ti deschida un val frumos de amintiri si acea sa fie cat de mult Te iubesc eu pe tine

daca cineva iti supune ca te iubeste sa nu-l crezi niciodata pentru ca iubirea se face prin fapte nuh prin vorbe

As vrea acum sa ma trezesc cu un sarut, cu tine, sa-ti spun ca te iubesc sa ma atingi pe mine, sa nu conteze vreun prieten, ci numai tu si eu. TE IUBESC

mereu la tine ma gandesc, fie ca dorm, sunt treaz sau altele.sa stii ca te iubesc!

sper sa-ti placa

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna. Uite aicitongue
! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu.

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea. -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul. -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea.La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati. a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb. -"Nu ma pot casatori cu un orb". a spus fata si s-a intors sa plece. Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog".

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

Am Invatat Ca Nu Poti FaCe Pe CiNeVa Sa Te IuBeAsKa
ToT cE poti fAcE eStE sa fIi O pErSoAnA iUbItA.
ReStUl DePiNdE de cEiLaLtI.

invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sa-i spui ceea ce simti pentru ea!

Sper sa-ti placa.Pa-pa:*

| ralukaserban96 a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit

Caut in inima mea
Caut in sufletu meu
Caut in gandul meu
Caut in gandul tau
Caut in sufletul tau
Caut in inima ta si insfarsit am gasit
Cheia inimi mele de ce nu vrei sa mi-o dai
Sa pot deschide unsa inimi mele si sa iti spun toate sentimentele mele care le simt
Eu pentru tine

Tot ce-i frumos se iubeste, tot ce se iubeste e frumos

! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas.Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind.Care te saruta pe frunte.Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA.Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit.Care in prezenta prietenilor te ia de mana.Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu.

nu iubi un fotbalist ca e tare egoist cand e dragostea mai mare are meci in deplasare

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

iubeste ce crezi
iubeste ce vezi
iubeste si lupta
caci viata e scurta

Te caut prin noapte, te numesc prin soapte. te sarut prin gand, te doresc visand! adorm cu tine-n gand, te iubesc visand