| LovKid a întrebat:

Hey TPU!
Am si eu o problema!
De cand eram mica sunt prietena cu un baiat.ne intelegem foarte bine... aproape ca suntem ca frate si sora! mereu am fost alaturi unul de celalalt.si ne-am ajutat foarte mult! desi niciodata nu m-am gandit ca intre noi poate fi ceva mai mult decat prietenie.pana acum cateva zile.cand el a intrebat-o pe o prietena de-a mea (eu nu eream acolo). daca eu stau ca un anumit baiat.
Ea i-a zis ca nu.si l-a intrebat de ce? iar el a anceput sa rada.si a zis ca "de aia!'.
El...nu stiu.intodeauna imi poarta de grija.ca si cum am fii frati.si de cateva zile cand ne intalnim imi zambeste,. ma ia in brate si chesti din astea!
Oare ma place?
Nu stiu ce sa fac...sa ii raspund si eu? suntem prieteni de o viata si nu m-am gandit pana acum daca am putea fii impreuna!
Eu nu pot sa zic ca il plac s-au nu pentru ca este prietenul meu si nu stiu ce simt pentru el!
Plz vreau cateva sfaturi! funda!

Răspuns Câştigător
| DenisejUSTmE a răspuns:

Pai, ia sa vedem, stai o saptamana sau cel putin o zi recreata fara prietenii tai mai ales prietenu...big grin In acele zile o sa vezi daca o sa-i simti lipsa si daca-l placi. Cand o sa te intalnesti cu el o sa vezi ca (poate) il placi si atunci poti sa-i spui ce s-a intamplat si sa vorbiti amandoi. sper sa iti gasesti sentimentele pentru el...un frate sau un iubitbig grin happy

2 răspunsuri:
| underc0ver a răspuns:

Noi nu putem sa iti dam sfaturi.Tu trebuie sa iti asculti inima! Numai tu stii raspunsul! big grin

| Silvia_Dinu_1998 a răspuns:

Intreaba-l pentru ca daca astepti prea muult poate o sa ti-l ia alta fata happy